هدر موبایل
1397/10/23 19:48:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی با اشاره به مواضع اخیر پاریس:

برچسب منفی زدن به توان موشکی ایران سیاستی سوخته و نخ‌نما شده است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد اجرای سیاست تهدید و فشار و طرح موضوعاتی مانند توان موشکی ایران دیگر برای افکار عمومی دنیا نخ نما شده است.
برچسب منفی زدن به توان موشکی ایران سیاستی سوخته و نخ‌نما شده است عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد اجرای سیاست تهدید و فشار و طرح موضوعاتی مانند توان موشکی ایران دیگر برای افکار عمومی دنیا نخ نما شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109144343531.jpg برچسب,منفی,زدن,به,توان,موشکی,ایران,سیاستی,سوخته,و,نخ‌نما,شده,است Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مواضع ضد ایرانی وزارت خارجه فرانسه مبنی بر توقف برنامه موشکی کشورمان، گفت: صحبت در خصوص مسائل دفاعی-نظامی کشورمان توسط فرانسه امری خلاق قوانین و مقررات بین المللی است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرانسوی ها هر چند وقت یکبار نسبت به مسائل داخلی کشورمان مانند حوزه دفاعی و موشکی ابراز نگرانی می کنند تا افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دهند، اظهار کرد: به عنوان مثال چندی پیش نیز نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل با ابراز نگرانی درباره آزمایش‌های موشکی ایران مدعی شد این موضوع مایه نگرانی برای کشور فرانسه و کشورهای منطقه است و پرتاب‌های فضایی‌مان نیز منطبق با قطعنامه 2231 نیستند.

برچسب منفی زدن به توان موشکی ایران سیاستی سوخته و نخ‌نما شده است

وی با بیان اینکه اروپایی ها باید بدانند که اجرای سیاست تهدید و فشار نخ نما شده است، ادامه داد: در واقع امروزه کشورهای اروپایی هستند که در مظان اتهام خلف وعده در عمل به تعهدات برجامی هستند و باید به افکار عمومی دنیا و مردم ایران پاسخگو باشند نه اینکه با طرح موضوعات فرعی و اتهام زنی از مسئولیت هایی که به گردن دارند فرار کنند.

توان موشکی ایران صرفا دفاعی بوده و جنبه بازدارندگی دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن بیان اینکه توان موشکی ایران صرفا دفاعی بوده و جنبه بازدارندگی دارد، تصریح کرد: اروپایی ها پاسخ دهند اگر تولید و ساخت موشک خلاف قوانین بین المللی است و موجب نگرانی آنها می شود، چرا به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تسلیحات نظامی از جمله موشک می فروشند؟.

افتتاح خط تولید موشک ذوالفقار

افزایش توان دفاعی سبب افزایش سطح دیپلماسی می شود

ابراهیمی با اشاره به اینکه افزایش قدرت سخت در حوزه نظامی موجب افزایش سطح دیپلماسی نیز می شود، افزود: در واقع امروزه غربی ها به خوبی می دانند که نمی توانند از طریق ارعاب و ایجاد هراس اهداف خود را پیش ببرند و ایران را در میز مذاکرات حاضر کنند زیرا کشورمان قدرت برتر نظامی در منطقه محسوب می شود و می تواند بسیاری از موضوعات مانند فعالیت تروریست های داعشی را تعیین تکلیف کند.

افزایش توان موشکی بخشی از دکترین نظامی کشورمان محسوب می شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش توان موشکی بخشی از دکترین نظامی کشورمان محسوب می شود، خاطرنشان کرد: باید یادآور شد امروزه گنبد آهنین اسرائیل های ها که با هزینه های گزاف برای حفظ صهیونیست ها تدارک دیده شد بخاطر موشک های گروه مقاومت از بین رفت و کارایی خود را از دست داد و این بیانگر اهمیت برخوداری از توان موشکی است.

به گزارشخبرگزاری خانه ملت، وزارت خارجه فرانسه بدون ارائه هیچ مدرک یا مستندی، در اقدامی مداخله‌جویانه از جمهوری اسلامی ایران خواسته است تمامی فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های بالستیک خود را متوقف کند. این مهم در حالیست که جمهوری اسلامی ایران به دفعات تصریح کرده که برنامه موشکی آن کاملا دفاعی بوده است.

همچنین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان نهاد تخصصی سازمان ملل متحد که ناظر بر اجرای ابعاد فنی و هسته‌ای برجام است، در تمامی گزارش‌های خود از صلح‌آمیز بودن تمامی فعالیت‌های ایران و عدم انحراف آن‌ها به سوی اهداف غیرمسالمت‌آمیز تأکید کرده است./

  • بیشتر بخوانید؛

شورای امنیت نباید تفسیر دوگانه از قطعنامه ۲۲۳۱ داشته باشد

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet