پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/10/23 18:46:39
سرویس سیاسی
سالک در واکنش به میزبانی کنفرانس ضدایرانی ازسوی لهستان:

اجلاس ورشو تبدیل به رسوایی دیگری برای میزبان و حضار آن خواهد شد

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه تاکنون کنفرانس‌های متعددی علیه جمهوری اسلامی در اروپا برگزار شده است، گفت: نه‌تنها این کنفرانس‌ها اثر منفی بر وجهه ایران نداشته بلکه شواهد دست میزبانان در دعوت حضار با پیشنهاد پول نیز رو خواهد کرد.
اجلاس ورشو تبدیل به رسوایی دیگری برای میزبان و حضار آن خواهد شد نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه تاکنون کنفرانس‌های متعددی علیه جمهوری اسلامی در اروپا برگزار شده است، گفت: نه‌تنها این کنفرانس‌ها اثر منفی بر وجهه ایران نداشته بلکه شواهد دست میزبانان در دعوت حضار با پیشنهاد پول نیز رو خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/109809.jpg اجلاس,ورشو,تبدیل,به,رسوایی,دیگری,برای,میزبان,و,حضار,آن,خواهد,شد Icana

احمد سالک کاشانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با انتقاد از تصمیم لهستان برای میزبانی کنفرانس ضد ایرانی در ورشو گفت: 40 سال از عمر انقلاب اسلامی می گذرد و ما دائما شاهد برگزاری چنین کنفرانس هایی از سوی استکبار جهانی هستیم اما جز دست و پا زدن برای اینکه بگویند ما نیز در عرصه بین الملل تنفس می کنیم نیست.

برای مسئولان دولت لهستان متأسفیم که گذشته را از یاد برده‌اند و صرفا به خاطر استفاده از دلارهای آمریکا اقدام به برگزاری کنفرانسی می‌کنند که محکوم به شکست است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه کشورهای میزبان و حضار در این کنفرانس ها صرفا برای استفاده از دلارهای آمریکا و اسرائیل اقدام به برگزاری این دست همایش ها می کنند، عنوان کرد: برای مسئولان دولت لهستان متأسف هستیم که درک پایینی از سیاست خارجی دارند و گذشته را از یاد برده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه اخیرا در کشور فرانسه نیز کنفرانس مشابهی برگزار شد و وزیر خارجه عربستان نیز در آن سخنرانی کرد، یادآور شد: آن کنفرانس هیچ بار منفی برای جمهوری اسلامی نداشت و حتی برخی شواهد دست میزبانان را در برگزاری چنین کنفرانسی رو کرد که به مدعوین برای حضور در آن پیشنهاد پول شده بود و حتی آنها نمی دانستند در چه کنفرانسی شرکت می کنند.

 

بیشتر بخوانید:

سالک ادامه داد: در نهایت برگزاری چنین اجلاسی اثر منفی برای جمهوری اسلامی ندارد جز اینکه رسوایی برای برگزار کنندگان این نوع اجلاس ها به بار می آورد.

رئیس فراکسیون روحانیت مجلس دهم در ادامه به دلیل تصمیم نتانیاهو برای حضور در کنفرانس ضد ایرانی ورشو اشاره و بیان کرد: در حال حاضر نتانیاهو در محاصره شدید از ناحیه غزه قرار گرفته و مردمی که از سرزمین های خود آواره شده بودند در حال حرکت و بازگشت به سمت سرزمین های اشغالی خود هستند.

وی ادامه داد: همچنین از سوی دیگر فشار افکار عمومی به خصوص در منطقه بر نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس افزایش یافته از این رو وی باید به گونه ای راه حلی برای نجات خود پیدا کند لذا موضوع را به سمت و سوی دیگری منحرف می کند.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه کشورهایی که علیه جمهوری اسلامی اقدام می کنند، راه به جایی نمی برند، خاطرنشان ساخت: در مجموع اجلاس ورشو نیز کاری علیه ایران از پیش نمی برد و شاهد رسوایی دیگری برای میزبان این اجلاس و حضار آن خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet