هدر اصلی
1397/10/24 19:12:54
سرویس فرهنگی
۴۰سالگی انقلاب:

جذب جوانان نخبه در شهرک‌های تحقیقاتی

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه فولاد بسیار استثنایی عمل شده چراکه رقابت جهانی داریم؛ گرچه از نظر مکان‌یابی‌ها دچار ایراداتی هستیم و آمایشی نیست اما یک کار جهانی صورت گرفته است.
جذب جوانان نخبه در شهرک‌های تحقیقاتی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه فولاد بسیار استثنایی عمل شده چراکه رقابت جهانی داریم؛ گرچه از نظر مکان‌یابی‌ها دچار ایراداتی هستیم و آمایشی نیست اما یک کار جهانی صورت گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/79721.jpg جذب,جوانان,نخبه,در,شهرک‌های,تحقیقاتی Icana

حسن کامران دستجردی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب با بیان اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب، چرخه تولید است گفت: امروز در برخی از محصولات تولید کننده هستیم به عنوان مثال در گذشته وازلین وارد می‌کردیم اما اکنون از پالایشگاه وازلین تولید می‌کنیم و به دی ام تی و سپس به پلی استر داده می‌شود و نخ تولید می‌کنیم. همچنین در اصفهان موسسه رویان اقدام به تولید ژن می‌کنند که در ابتدا بر روی گوسفند و سپس بر روی انسان آزمایش کردند. این کار بسیار استثنایی است.

در حوزه صنایع دستی و صنایع کوچک در حوزه زنان تولیدات بومی داریم که اگر بانک‌ها همراهی کنند به نوعی بازارچه ایجاد خواهد شد

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بحث هسته‌ای در اصفهان کیک زرد تولید شد که به نطنز می‌رود و بعد به آب سنگین اراک می‌رود. در ابتدا قرار بود چینی‌ها آن را تولید کنند اما ایرانی‌ها موفق به تولید آن شدند.

آثار بسیار استثنایی در حوزه فرهنگی وجود دارد

وی افزود: در حوزه صنایع دستی و صنایع کوچک در حوزه زنان تولیدات بومی داریم که اگر بانک‌ها همراهی کنند به نوعی بازارچه ایجاد خواهد شد به خصوص که برخی از اینها زن و شوهری هستند؛ همچنین در بحث جوانان در زمینه ورزشی قهرمانان ملی داریم در حوزه فرهنگی نیز در زمینه فیلم، شعر و ادبیات آثار بسیار استثنایی وجود دارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه  راه‌ها در اصفهان امروزه به برکت انقلاب اسلامی راه‌های مواصلاتی بسیار خوبی ایجاد شده است تصریح کرد: مهمترین وسیله ارتباطی که ایجاد شده قطار سریع‌السیر است که باید کامل شود چرا که بسیاری از دغدغه‌های مردم را درباره  تاخیر پروازها می‌تواند جبران کند.

جذب جوانان نخبه در شهرک‌های تحقیقاتی

وی اظهار داشت: در حوزه فولاد بسیار استثنایی عمل شده چراکه رقابت جهانی داریم گرچه از نظر مکان‌یابی‌ها دچار ایراداتی هستیم و آمایشی نیست اما یک کار جهانی صورت گرفته است زیرا صادرات وجود دارد؛ در بسیاری از پروژه‌هایی که سدسازی می‌کنند و یا شهرک‌های تحقیقاتی، نخبگان را جذب می‌کنند؛ به عنوان مثال در بخش‌های مختلف در تولید ابزار و تجهیزات اتاق عمل، در شهرک‌های تحقیقاتی در یک قسمتی 200 جوان جذب شده‌اند و این شبکه تحقیقاتی به تجاری تبدیل شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: گاهی وقت‌ها یک ایده زمین می‌ماند که نخبگان می‌توانند آن را پرورش دهند و کالا تولید کند و سپس تجاری‌سازی و صادرات به کشورهای منطقه و حتی اروپا صورت گیرد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet