ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1397/10/24 10:23:07
سرویس سیاسی
صفاری نطنزی مطرح کرد:

شکست سیاسی واشنگتن در عراق با سفر ظریف

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد طی چند وقت گذشته ایالات متحده بیشترین فشار را به عراق وارد کرده تا روابط خود با ایران را قطع کند که سفر وزیر امورخارجه بیانگر شکست آن است.
شکست سیاسی واشنگتن در عراق با سفر ظریف رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد طی چند وقت گذشته ایالات متحده بیشترین فشار را به عراق وارد کرده تا روابط خود با ایران را قطع کند که سفر وزیر امورخارجه بیانگر شکست آن است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100991342728.jpg شکست,سیاسی,واشنگتن,در,عراق,با,سفر,ظریف Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت سفر وزیر امور خارجه کشورمان به عراق در حوزه سیاسی، گفت: اشتراکات روابط سیاسی، فرهنگی و مذهبی بین تهران و بغداد در بالاترین سطح خود قرار دارد و باید از طریق بکارگیری دیپلماسی این امر را ارتقاء دهیم.

فشار آمریکا بر عراق برای قطع روابط با ایران

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق برنامه اعلام شده ظریف با عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان و برهم صالح رئیس‌جمهور عراق دیدار  خواهد داشت که امری قابل تامل است، اظهار کرد: این مهم در حالی رخ می دهد که طی چند وقت گذشته ایالات متحده بیشترین فشار اقتصادی و سیاسی را به عراق وارد کرده تا روابط خود با ایران اسلامی را به پایین ترین حد و حتی در برخی حوزه ها قطع کند.

حضور هیات بلندپایه اقتصادی-سیاسی بکارگیری دیپلماسی اقتصادی است

وی ضمن بیان اینکه حضور هیات بلندپایه اقتصادی-سیاسی در این سفر بیانگر عزم وزارت امور خارجه برای بهبود و افزایش مناسبات تجاری است، ادامه داد: در واقع امروزه بازار کشور عراق یکی از جذاب ترین فرصت های سرمایه گذاری برای تجار ایرانی است و تلاش برای بکارگیری دیپلماسی اقتصادی برای تسهیل حضور این تجار امری قابل تامل و مهم تلقی می شود.

دیپلماسی اقتصادی

واشنگتن درصدد اجرای سیاست ایران هراسی در منطقه کردستان عراق است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه آمریکایی ها همواره تلاش می کنند منطقه کردستان عراق را نسبت به کشورمان بدبین کنند، تصریح کرد: بنابراین حضور وزیر امور خارجه کشورمان در اربیل و  مقامات با مسئول منطقه کردستان می تواند سیاست ایران هراسی واشنگتن را خنثی کند.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ارتباط ویژه ای در منطقه مرزی کردستان عراق با ایران وجود دارد که باید عمق آن را افزایش دهیم، خاطرنشان کرد: به عبارتی باید اذعان کرد که امروزه برخی کشورها در این منطقه حضور یافته اند و تلاش می کنند با سرمایه گذاری و جذب بازار این منطقه، زمینه حضور سیاسی-اقتصادی کشورمان را از بین ببرند که دستگاه دیپلماسی باید این دسیسه را از بین ببرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد جواد ظریف امروز در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی عازم عراق خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام خبر فوق گفت: مدیران ارشد ده‌ها شرکت کارآفرین دولتی و خصوصی وزیر امور خارجه را در این سفر همراهی خواهند کرد.

قاسمی دیدار با مقامات بلند پایه عراقی و شرکت در همایش تجاری مشترک تجار دو کشور در چند شهر عراق بویژه کربلا و سلیمانیه را از جمله برنامه‌های وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این سفر مهم منطقه‌ای برشمرد./

  • بیشتر بخوانید؛

بن‌بستی به نام «SPV»/نگاه تجاری ایران به سمت کشورهای همسایه

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet