خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1397/10/25 08:21:00
سرویس فرهنگی
خودباوری مهمترین دستاورد انقلاب؛

اقتصاد بدون نفت تعریف شود

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در صنعت هوا فضا جزء تاپ‌های دنیا هستیم گفت: در حوزه موشکی نیز توانستیم پرچم‌دار مبارزه با زورگویی شویم البته تاوان آن را نیز دادیم.
اقتصاد بدون نفت تعریف شود عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در صنعت هوا فضا جزء تاپ‌های دنیا هستیم گفت: در حوزه موشکی نیز توانستیم پرچم‌دار مبارزه با زورگویی شویم البته تاوان آن را نیز دادیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106065279555.jpg اقتصاد,بدون,نفت,تعریف,شود Icana

محمد دامادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه خودباوری اولین اتفاقی بود که بعد از انقلاب اسلامی افتاد گفت: اتکا به نیروهای تخصصی داخلی و دست نشانده خارجی‌ها نبودن، مهمترین اتفاقی بود که بعد از انقلاب اسلامی افتاد حتی در حوزه‌های علمی و ورزشی اتفاقات خوبی افتاده است البته هیچ کسی منکر ضعف‌ها نیست. یک زمانی در روستای بنده مشکل کم آبی بود اما اکنون مشکل بر سر پهنای باند اینترنت است که همین موضوع عمق پیشرفت را نشان می‌دهد.

بسیاری از کشورها می‌ترسند که حمایت آمریکا از آنها برداشته شود این درحالی است که 40 سال است که ایران نمی‌خواهد مورد این حمایت قرار گیرد

به خودباوری ایمان داشته باشیم

عضو کمیسیون عمران مجلس، افزود: گاهی در فضای مجازی می‌بینیم که به خودروهای تولید داخل انتقادات فراوانی شده و با خودروهای خارجی مقایسه می‌شود اما باید به خودباوری ایمان داشته باشیم چراکه ما همین خودرو را نیز می‌توانیم تولید کنیم درحالی‌که بسیاری از کشورها توان تولید خودرو را ندارند البته باید با فراهم شدن شرایط و ورود تکنسین‌ها زمینه ارتقاء این خودروها فراهم شود.

جزء تاپ‌های دنیا در صنعت هوا فضا هستیم 

وی ادامه داد: در صنعت هوا فضا جزء تاپ‌های دنیا هستیم و در حوزه موشکی نیز توانستیم پرچم‌دار مبارزه با زورگویی شویم البته تاوان آن را نیز دادیم. از نظر اقتصادی ضربه خوردیم و بسیاری از کشورها می‌ترسند که حمایت آمریکا از آنها برداشته شود این درحالی است که 40 سال است که ایران نمی‌خواهد مورد این حمایت قرار گیرد.

اجازه ندهیم تا یک عده به نام دوست وارد کشور شوند

دامادی با بیان اینکه باید اقتصاد بدون نفت را تعریف کرد اظهار داشت: گاهی گفته می‌شود که کشورهای دیگر باید به ایران کمک کنند اما بنده به این موضوع اعتقاد ندارم چراکه باید اقتصاد بدون نفت را تعریف کنیم و اجازه ندهیم در شرایط موجود یک عده به نام دوست وارد کشور شوند و از شرایط موجود سوء استفاده کنند و بخواهند در ازای نفت چیزهای دیگری دهند بنابراین مهمترین دستاورد عزت ملی است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دستاوردهایی که در حوزه انتخابیه بنده ایجاد شده بسیار متفاوت است اما باید گفت که همه روستاهای حوزه انتخابیه بنده  جاده خاکی بود اما اکنون بیش از 70 درصد از آنها آسفالت شده است. سدهای بسیاری با تکنیک مهندسان ایرانی و نه با تکنیک آلمانی‌ها و آمریکایی‌ها ساخته شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: شاید نتوانیم هواپیما بسازیم اما فرودگاه و برج مراقبت ساخته‌ایم البته هیچ کشوری همه چیز را خودش نمی‌سازد.

به حوزه صنعت داخلی ظلم کردیم

وی با انتقاد از اینکه به حوزه صنعت داخلی به ویژه در زمینه پوشاک و مواد اولیه آن ظلم کردیم تصریح کرد: با خودمان رو راست نبودیم و اگر در کشور را به روی قاچاق می‌بستیم، نیاز نبود تا امروز برخی محصولات را از کشورهایی مثل چین و ترکیه بیاوریم؛ کارخانه منسوجات قائم‌شهر اسطوره‌ای در نوع خود بود که خودمان با بی‌خردی‌ها آن را نقش زمین کردیم.

دامادی گفت: هنوز برخی‌ها کورسوی امید به کمک کشورهای دیگر دارند اما باید تصمیم بگیریم که یا زیر پرچم دیگران باشیم و یا زیر پرچم خود قرار گیریم چرا که با استقلال می‌توانیم این کار را انجام دهیم. همانطور که روزی موشک ساختیم و همه دنیا به دلیل ترسی که از ایران دارد تمام فشار خود را بر روی صنعت نظامی وارد می‌کند پس می‌توانیم تولیدات دیگر را نیز خودمان ایجاد کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه باید به خودباوری بیشتری برسیم خاطر نشان کرد: در عین حال که عزت ملی داریم اشکالاتی نیز داریم که باید برطرف شود./

پایان پیام  

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet