هدر موبایل
1388/07/05 21:11:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جشنواره ربع قرن کتاب دفاع مقدس

وحدت ملی تنها راه برون رفت از شرایط کنونی است

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: وحدت ملی تنها راه مقابله با مشکلاتی است که غرب بر سر مسئله هسته ای ایجاد کرده است.

ه گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی در در شامگاه روز یکشنبه در مراسم جشنواره ربع قرن کتاب دفاع مقدس با بیان اینکه باید تلاش کنیم اختلافها را کاهش دهیم نه اینکه به آن عمق بخشیم، اظهار داشت:  ولایت فقیه تنها عامل وحدت، مبارزه با دیکتاتوری و موجب بالندگی در کشور است.
وی افزود: وحدت ملی لوازمی دارد که یکی از مهمترین آنها توجه به تفکر مرجعیت، روحانیت و ولایت فقیه است.

لاریجانی سپس به سالروز شکسته شدن حصر آبادان اشاره کرد و افزود: آبادان نماد مقاومت یک ملت و یک امت است.
وی یادآور شد: تا هنگامی که بنی صدر فرمانده کل قوا و رییس جمهور بود، در عملیات ها ما متحمل شکست می شدیم؛ اما هنگامی که فرماندهی جنگ بدست منور امام خمینی(ره) رسید، ناگهان ورق برگشت و پیروزی ها آغاز شد.
رییس قوه مقننه خاطر نشان کرد: امام (ره) پس از عزل بنی صدر با مهار بحران و ایجاد وحدت بین ارتش و سپاه و بسیج مردمی، شکوه و عزت را برای جمهوری اسلامی به همراه آورد.
وی افزود: تا هنگامی که وحدت باشد، دشمن هیچ گاه جرات تعدی به خاک ایران اسلامی را نخواهد داشت.
لاریجانی با بیان اینکه پیروزی ایران در جنگ تحمیلی بدون حضور مردم در صحنه هیچ گاه امکان پذیر نبود، تصریح کرد: به عبارتی کلید سعادت را باید در حضور مردم صحنه جستجو کرد.
وی تفکر خلاق نظامی در جبهه ها و اراده معطوف به پیروزی را از دیگر عوامل پیروزی دفاع مقدس دانست.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یک اثر هنری در مورد جنگ اعم از کتاب یا فیلم و موسیقی، زمانی تاثیرگذار است که جهان بینی نسبت به تاریخ جنگ در آن اثر احساس شود و مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد و تذکر دهنده باشد.
وی با تاکید بر اینکه آثار تاریخی عاملی است برای آماده شدن وعده الهی که همانا پیروزی حق بر باطل است، افزود: آثار فرهنگی نوعی ارزیابی عملیات حق علیه باطل است.
لاریجانی گفت: این تذکرات هم فرد و هم جامعه را مهیا می کند تا احترام بهتری شخص به انجام برساند. به عبارتی نقطه کانونی آثار فرهنگی تذکر دهندگی آن است و آدم را برای عرصه های جدید آماده کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet