هدر موبایل
1388/07/06 09:14:00
سرویس اقتصادی
نایب رییس کمیسیون اقتصادی عنوان کرد:

حذف 3 صفر از واحد پولی؛ گامی در جهت کاهش تورم

**نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در صورتی که بتوانیم حذف سه صفر از واحد پولی کشور را عملی نماییم و در کنار آن شاخص‌های اقتصادی را رشد دهیم آثار مثبت فراوانی را در زمینه اقتصادی در کشورمان شاهد خواهیم بود.

"پیمان فروزش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این که حذف سه صفر از واحد پولی در بسیاری از کشورها صورت پذیرفته و تجربه موفقی را داشته است، گفت: با حذف صفر از واحد پولی کشورها تغییرات اقتصادی مثبتی را تجربه کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: با حذف سه صفر از واحد پولی کشورمان آثار تورمی در کشورمان کاهش خواهد یافت و ارزش پولی در کنار رشد اقتصادی بهبود خواهد یافت.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: اگر بتوانیم این شاخص را تغییر دهیم و در کنار آن شاخص‌های اقتصادی را رشد دهیم آثار مثبت فراوانی را در زمینه اقتصادی در کشورمان شاهد خواهیم بود.

فروزش خاطر نشان کرد: کشور ما در حال حاضر شرایط و آمادگی پذیرش تغییر واحد پولی کشور و حذف سه صفر از واحد پولی را داراست.

وی با اشاره به اینکه اصلاحات اقتصادی در کشورهای اروپایی علاوه بر تغییر واحد پولی صورت پذیرفته گفت: سرمایه‌گذاری خارجی، افزایش ارزش پول ملی می‌تواند در افزایش پول ملی کشور تاثیر مثبتی را داشته باشد.

نماینده زاهدان گفت: سیاست‌های پولی کشور را بانک مرکزی اعلام خواهد کرد اما در صورتی که این کار عملی شود مجلس با کار کارشناسی و تصویب قوانین می‌تواند به اجرایی شدن بهتر آن کمک کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet