هدر اصلی
1397/10/25 10:25:50
سرویس اقتصادی
خادمی:

قیر با قیمت مناسب در کشور فراوان اما نایاب است!

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت:درحالی شهرداری‌ها و پیمانکاران مشکل خرید قیر دارند که این محصول در کشور با قیمت مناسب فراوان است و افراد فعال در این بیزینس با انجام کوچکترین فرآیندی سودهای قابل‌ملاحظه‌ای دریافت می‌کنند.
قیر با قیمت مناسب در کشور فراوان اما نایاب است! عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت:درحالی شهرداری‌ها و پیمانکاران مشکل خرید قیر دارند که این محصول در کشور با قیمت مناسب فراوان است و افراد فعال در این بیزینس با انجام کوچکترین فرآیندی سودهای قابل‌ملاحظه‌ای دریافت می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/51504.jpg قیر,با,قیمت,مناسب,در,کشور,فراوان,اما,نایاب,است! Icana

هدایت‌الله خادمی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح یکی از مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مبنی بر اینکه "۶هزار میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت ملی نفت برای تامین قیر رایگان اختصاص یابد که در موارد هزینه‌ای برای شهرداری‌ها،‌ بهینه‌سازی راه‌های روستایی و نوسازی مدارس اختصاص پیدا کند"، گفت:پیمانکاران اکثر شهرها و شهرداری‌ها در طی سال‌های گذشته به‌ویژه سال 97 برای بهینه‌سازی راه‌ها و جاده‌ها با کمبود قیر رو به رو شده‌اند.

یکی از دلایل کمبود قیر؛ اختلافات میان دو وزارتخانه راه و شهرسازی و نفت

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل کمبود قیر را اختلافات میان دو وزاتخانه راه و شهرسازی و نفت عنوان کرد و ادامه داد:به‌طور مثال بسیاری از جاده‌های خوزستان در مرحله آسفالت به دلیل نرساندن قیر به پیمانکاران آسیب دیده‌اند چراکه بارندگی‌های فصل زمستان زیرساخت‌های اکثر این جاده‌ها را از میان برد و این موضوع اختلافاتی را میان دولت و پیمانکاران ایجاد کرده است و پیمانکاران باوجود هزینه‌کرد و آماده‌سازی جاده‌ها به دلیل عدم دریافت به موقع قیر بسیار متضرر شده‌اند.

فعالان عرصه بیزینس قیر با انجام کوچکترین فرآیندی سودهای قابل‌ملاحظه‌ای دریافت می‌کنند

وی با بیان اینکه بسیاری از شهرداری‌های شهرهای کوچک نیز به دلیل دریافت ارزش‌افزوده ناچیز توان خرید قیر را ندارند، اضافه کرد: درحالی شهرداری‌ها و پیمانکاران مشکل خرید قیر دارند که این محصول در کشور با قیمت مناسب فراوان است و افراد فعال در این بیزینس با انجام کوچکترین فرآیندی سودهای قابل‌ملاحظه‌ای دریافت می‌کنند.

زیرساخت‌های جاده‌ای بسیاری از شهرها و روستا ایجاد شده اما برای تکمیل معطل قیر مانده‌اند لذا باید پیش از نابودی این زیرساخت‌ها قیر مورد نیازشان را تامین کرد

خادمی درباره مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مبنی بر اینکه "۶هزار میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت ملی نفت برای تامین قیر رایگان اختصاص یابد" گفت: به نظر می‌رسد این مصوبه کمیسیون تلفیق در صحن علنی نیز رای بیاورد چراکه زیرساخت‌های جاده‌ای بسیاری از شهرها و روستا ایجاد شده اما برای تکمیل معطل قیر مانده‌اند لذا باید پیش از نابودی این زیرساخت‌ها قیر مورد نیازشان را تامین کرد.

میزان درصد تخصیص بودجه در نظر گرفته شده برای تامین قیر در سال98 قابل پیش‌بینی نیست

عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است اگر ۶هزار میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت ملی نفت برای تامین قیر رایگان اختصاص یابد بخش عظیمی از نیاز جاده‌ها به قیر را حل خواهد کرد اما اینکه چه میزان از آن در طول سال 98 تخصیص پیدا خواهد کرد قابل پیش‌بینی نیست./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet