ایام محرم 1398
1397/10/25 12:31:47
سرویس اقتصادی
افضلی با اشاره به ضرورت تغییر اولویت در تخصیص ارز دولتی به واردات جوجه یک روزه:

تامین نیاز داخلی به جوجه یک روزه تاکتیکی برای تعدیل قیمت مرغ

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: تغییر اولویت جوجه یک روزه از گروه دو به گروه یک به منظور تخصیص ارز دولتی، اقدامی مثبت در راستای کاهش قیمت گوشت مرغ است.
تامین نیاز داخلی به جوجه یک روزه تاکتیکی برای تعدیل قیمت مرغ عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: تغییر اولویت جوجه یک روزه از گروه دو به گروه یک به منظور تخصیص ارز دولتی، اقدامی مثبت در راستای کاهش قیمت گوشت مرغ است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102741398415.jpg تامین,نیاز,داخلی,به,جوجه,یک,روزه,تاکتیکی,برای,تعدیل,قیمت,مرغ Icana

نظر افضلی عضوکمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تغییر اولویت تخصیص ارز واردات جوجه یک روزه از گروه دو به گروه یک، گفت:قیمت جوجه یک روزه یک رکن تعیین کننده در تعیین نرخ مرغ گوشتی است و هرچه قیمت آن کمتر باشد هزینه تمام شده مرغداری ها کاهش پیدا می‌کند.

قیمت جوجه یک روزه به صورت معقول تعیین شود

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت جوجه یک روزه قیمت پایه مرغ را افزایش می‌دهد، تصریح کرد: باید به صورت معقول قیمت جوجه یک روزه تعیین شود تا از یک سو هزینه تولید پرورش‌دهنگان مرغ گوشتی کاهش پیدا کند و از سوی دیگر هزینه‌های تولیدکنندگان جوجه یک روزه تامین شود.

مرغداری

 

تعیین نرخ آزاد جوجه یک روزه باعث افزایش قیمت مرغ می‌شود

وی با تاکید بر اینکه اگر قیمت جوجه یک روزه به صورت آزاد تعیین شود قطعا به میزان سرسام آوری افزایش پیدا می‌کند و به‌واسطه آن شاهد افزایش قیمت مرغ در بازار نیز می‌شویم، عنوان کرد: تخصیص ارز دولتی 4 هزار و 200 تومانی به واردات جوجه یک روزه وارداتی به عنوان کالای اساسی یکی از اولویت‌های کشور است.

تنها در صورت تامین نیاز داخلی مجوز صادرات جوجه داده شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تغییر اولویت جوجه یک روزه به منظور تخصیص ارز دولتی اقدامی مثبت در راستای کاهش قیمت گوشت مرغ است، ادامه داد: باید بین عرضه و تقاضای جوجه یک روزه در بازار تعادل ایجاد شود، آزاد بودن صادرات جوجه یک روزه در شرایطی که نیاز به واردات وجود دارد موجب افزایش قیمت می‌شود.

تا زمانی که نیاز داخلی به جوجه یک روزه تامین نشود نباید مجوز صادرات به این محصول داده شود

اولویت کشور تامین نیاز داخلی است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه تا زمانی که نیاز داخلی به جوجه یک روزه تامین نشود نباید مجوز صادرات به این محصول داده شود، خاطرنشان کرد: تولید جوجه یک روزه مازاد نیاز داخل کشور یک پتانسیل است اما تامین نیاز داخلی باید در اولویت قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet