هدر موبایل
1397/10/25 16:02:08
سرویس فرهنگی
میرزاده:

تأکید قانونگذار بر استانداردسازی سیستم گرمایش مدارس است؛ نه حذف بخاری نفتی

سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس می‌گوید تاکید قانون بر استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس الزاما به معنای آن نیست که همه آنها گازی شود.
تأکید قانونگذار بر استانداردسازی سیستم گرمایش مدارس است؛ نه حذف بخاری نفتی سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس می‌گوید تاکید قانون بر استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس الزاما به معنای آن نیست که همه آنها گازی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201708108667963010.jpg تأکید,قانونگذار,بر,استانداردسازی,سیستم,گرمایش,مدارس,است؛,نه,حذف,بخاری,نفتی Icana

سیدحمایت میرزاده در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه ایده حذف بخاری‌های نفتی از مدارس شدنی نیست، گفت: وقتی شهری گاز ندارد، چطور می‌توان قول داد مدارس آن منطقه را به بخاری گازی مجهز کرد؛ لذا ایده استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس الزاما به معنای حذف بخاری نفتی از مدارس نیست.

سازمان نوسازی و تجهیز مدارس باید استانداردها را مشخص کند

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: تاکید قانون بر استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس الزاما به معنای آن نیست که همه آنها گازی شود؛ لذا ممکن است در مدرسه‌ای بخاری نفتی استفاده شود ولی نگرانی از بابت ایمن بودن مدرسه وجود نداشته باشد.

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان نوسازی و تجهیز مدارس باید استانداردها را مشخص کند، توضیح داد: مجلس تاکیدی به حذف بخاری نفتی ندارد و کلمه بخاری نفتی را در قانون نیاورده است؛ بلکه تاکید آن بر وسایل گرمایشی استاندارد است.

استانداردسازی وسایل گرمایشی از منطقه‌ای به منطقه دیگر فرق می‌کند

وی ادامه داد: این استاندارد متناسب با مکان، فضا و شرایط تعریف می‌شود؛ ممکن است در کشورهای اروپایی استانداردها به گونه‌ای عملیاتی شود و در کشور ما به گونه‍‌ای دیگر یا حتی از استانی به استان دیگر فرق کند لذا تعریف و تشخیص ریز و جزء آن را دولت تعیین می‌کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وسایل گرمایشی استاندارد مختلفی وجود دارد، گفت: در مناطقی که گازکشی نشده می‌توان از دیگر وسایل گرمایشی استاندارد بجز بخاری گازی استفاده کرد؛ مثلا شوفاژهایی که با برق کار می‌کند؛ یا شوفاژهایی که موتورخانه دارد و با گازوییل کار می‌کند که بهترین آن نیز همین مدل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet