هدر موبایل
1397/10/29 11:10:00
سرویس سیاسی
کوهکن با اشاره به برگزاری اجلاس امنیتی لهستان مطرح کرد؛

نبود مناسبات میان لهستان با اتحادیه اروپا و روسیه باعث طمع آمریکا نسبت به ورشو شده

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است از آنجایی که لهستان ارتباط خوبی با اتحادیه اروپا و کشورهای بلوک شرق از جمله روسیه ندارد، به سمت مراودات بیشتر با آمریکا کشیده شده است.
نبود مناسبات میان لهستان با اتحادیه اروپا و روسیه باعث طمع آمریکا نسبت به ورشو شده عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است از آنجایی که لهستان ارتباط خوبی با اتحادیه اروپا و کشورهای بلوک شرق از جمله روسیه ندارد، به سمت مراودات بیشتر با آمریکا کشیده شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901105554442217.jpg نبود,مناسبات,میان,لهستان,با,اتحادیه,اروپا,و,روسیه,باعث,طمع,آمریکا,نسبت,به,ورشو,شده Icana

محسن کوهکن  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با انتخاب لهستان به عنوان محل برگزاری اجلاس امنیتی ضد ایرانی، گفت: لهستانی ها مصداق این ضرب المثل هستند که نه در غربت دلم شاد است نه جایی در وطن دارم چنانچه نه جایگاهی در اتحادیه اروپا دارند و نه ارتباط مناسبی با بلوک شرق برقرار کرده اند.

حضور منافقین در لهستان پشت پرده انتخاب ورشو به عنوان محل برگزاری اجلاس ضد ایرانی

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: کشوری که در چنین شرایطی قرار گرفته، طبیعی است که از هر فرصتی برای باعث مطرح شدن استفاده کند و از آنجایی که هر کشوری دنبال منافع خود است، لهستان نیز از هر طریقی به این سمت حرکت می کند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر یکی از کشورهایی که منافقین با آنها ارتباط داشته و در آن اردوگاه دارند و زمانی بخشی از آنها از عراق به این کشور منتقل شدند، لهستان بود از این رو لابی منافقین در انتخاب این کشور و ایجاد رضایت برای برگزاری کنفرانس ضد ایرانی بی تأثیر نبوده است.

کوهکن در ادامه فاصله گرفتن منافقین به لحاظ جغرافیایی از کشور را نقطه قوت این گروهک تروریستی ندانست و افزود: گروهک منافقین به سمت اضمحلال و نابودی می رود همچنین لهستان در شرایط فعلی صرفا منافع کوتاه مدت خود را می بیند تا خود را مطرح کند و منافع بلندمدت را در اروپا و منطقه دنبال نمی کند.

محسن کوهکن

اجلاس ورشو اولین و آخرین تلاش آمریکا و منافقین علیه جمهوری اسلامی نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه یکی دیگر از دلایل انتخاب لهستان برای برگزاری اجلاس امنیتی ضد ایرانی را عدم پذیرش سایر کشورها در برگزاری آن دانست و عنوان کرد: نباید فراموش کرد که مردم اروپا نیز حافظه تاریخی خوبی از منافقین ندارند و آنها را یک گروه تروریستی می دانند و بارها تکدی گری و ایجاد مزاحمت های آنها را شاهد بوده اند.

وی در ادامه نتیجه اجلاس لهستان را از هم اکنون مشخص عنوان کرد و افزود: برگزاری این اجلاس اولین و آخرین تلاش آمریکا و منافقین علیه نظام جمهوری اسلامی نخواهد بود.

کوهکن در ادامه یادآور شد: با روی کار آمدن و قدرت گرفتن جان بولتون و پول هایی که برای مبارزه با ایران خرج شد مجدد آمریکا به دنبال بازسازی چهره منافقین رفت و از آنجایی که این گروهک با جمهوریخواهان عجین تر بودند شروع به تاخت و تاز جدیدی کرده اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است این اجلاس مقدمه ای برای ایجاد جنگ دیگری در منطقه باشد، عنوان کرد: زمانی برای شروع جنگ شرایط مفقود است و صحبت ها در این خصوص صرفا لفاظی های سیاسی و مبتنی بر ترفندهای وزارت خارجه کشورها است که جای تحلیل دارد اما در حال حاضر برای شروع جنگ جدید در منطقه نه تنها شرایط موجود نیست بلکه شاهد موانعی نیز هستیم.

ادعای حمله نظامی به ایران صرفا دوپینگی برای هم‌پیمانان منطقه‌ای است

وی در ادامه به صحبت های اخیر ظریف مبنی بر اینکه وارد جنگ نمی شویم، اظهار داشت: در نهایت اگر تعدی شود همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند که زمان بزن دررو نیست وارد عمل می شویم و آمریکا باید بداند اگر می خواهد تل آویو و حیفا با موشک های آماده شلیک منطقه زیر و رو شود، باید وارد چنین معرکه ای شود.

کوهکن در ادامه با تأکید بر اینکه ما نه به جنگ ورود پیدا می کنیم و نه آغازکننده آن خواهیم بود، بیان داشت: آنها نیز به سیاست راهبردی ایران واقف هستند از این رو هیچ جنگی در منطقه اتفاق نمی افتد اما آنها نیز گاهی چاره ای جز تظاهر به اقدامی علیه ایران ندارند که پشت گرمی به هم پیمانان منطقه ای خود و نوعی دوپینگ برای آنها صورت دهند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال جنگ علیه ایران است، خاطرنشان کرد: با این حال تصور نمی شود افکار حاکم بر این رژیم آن قدر ناآگاه و نادان باشند که تصور کنند راه اندازی چنین جنگی به نفع آنها خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet