خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/10/26 15:32:30
سرویس فرهنگی
نگهبان سلامی تشریح کرد:

دو مصوبه مهم تلفیق برای نوسازی مدارس فرسوده

نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات در تلفیق بودجه ۹۸ مجلس از رأی اعضای کمیسیون تلفیق بودجه به دو مصوبه مهم آموزش و پرورشی در جهت نوسازی مدارس فرسوده خبر داد.
دو مصوبه مهم تلفیق برای نوسازی مدارس فرسوده نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات در تلفیق بودجه 98 مجلس از رأی اعضای کمیسیون تلفیق بودجه به دو مصوبه مهم آموزش و پرورشی در جهت نوسازی مدارس فرسوده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106889292711.jpg دو,مصوبه,مهم,تلفیق,برای,نوسازی,مدارس,فرسوده Icana

محمود نگهبان سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به توجه ویژه نمایندگان کمیسیون تلفیق بودجه 98 به حوزه آموزش و پرورش، گفت: در نشست اخیر کمیسیون تلفیق، بودجه 98 در اجرای بند (ث) ماده ۶۳ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور با موضوع افزایش ایمنی و مقاوم سازی مدارس و فضاهای پرورشی و ورزشی آموزش و پرورش، دولت مکلف است در سالجاری معادل ریالی 1.8 میلیارد دلار از محل حساب ذخیره ارزی برای فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی مربوط به آموزش و پرورش در نیمه اول سال اختصاص دهد.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: اولویت برداشت از واریزی‌های حساب ذخیره ارزی در سال ۱۳۹۸ با وزارت آموزش و پرورش است و پس از تأمین معادل ریالی 1.8میلیارد دلار سهم مدارس، سایر برداشت های مربوط به حساب ذخیره ارزی انجام خواهد شد. ضمن اینکه معادل ریالی ارز اختصاص یافته فوق، از طریق سامانه نیما انجام می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین در حوزه آموزش و پرورش مصوب شد از محل فروش اوراق برای سال 1398 مبلغ یک میلیارد تومان برای احداث، تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اولویت پروژه‌ها و طرح‌های نیمه تمام در نظر گرفته شود.

 

نگهبان سلامی و ساداتی نژاد در نشست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1398


.

اختصاص یک میلیارد دلار تسهیلات خارجی برای تجهیز آزمایشگاه‌ها و مراکز آموزش فنی و حرفه‎ای

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس یادآور شد: همچنین با رأی کمیسیون تلفیق دولت می‌تواند یک میلیارد دلار از تسهیلات مالی خارجی را برای استفاده از منابع بانک‌ها و مؤسسات مالی و توسعه‌ای بین المللی استفاده کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: این تصمیم به منظور تجهیز آزمایشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و فناوری و مراکز آموزش فنی و حرفه‎ای دولتی و 30 درصد هنرستان‌های وزارت آموزش و پرورش با اولویت مناطق لازم  التوجه  است که جهت تجهیز کارگاه‌ها با تضمین دولت و پرداخت آن از محل اعتبارات بودجه عمومی تأمین می‎شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet