هدر موبایل
1386/08/16 12:05:00
سرویس صحن

مجلس چهار شنبه آینده رای اعتماد به وزرای پشنهادی نفت و صنایع را بررسی می کند

"حمید رضا حاجی بابایی" عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت برای تصدی وزارتخانه های صنایع و معادن و نفت در جلسه علنی روزچهارشنبه هفته آینده خبر داد.

نماینده همدان که در گفتگو با خبرنگار خبر گزاری خانه ملت سخن می گفت، افزود: در این جلسه که با حضور رئیس جمهور و اعضای هیات دولت برگزار می شود، رئیس جمهور ابتدا به معرفی وزرای پشنهادی  می پردازند و درادامه دو نفر مخالف و دو نفر موافق سخن خواهند سپس وزرای پیشنهادی هر کدام نیم ساعت برای معرفی و دفاع از برنامه های خود فرصت دارند.

"محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه گذشته  در دو نامه جداگانه به رییس مجلس شورای اسلامی، "علی‌اکبر محرابیان" و "غلامحسین نوذری" را به ترتیب به عنوان وزرای پیشنهادی برای دو وزارتخانه صنایع و معادن و نفت معرفی کرد.

"حاجی بابائی" درباره فضای حاکم بر مجلس در خصوص رای اعتماد به وزرای معرفی شده گفت: به نظر می رسد مجلس به گزینه های مطرح شده از سوی رییس جمهور رای مثبت بدهد.

وی در خصوص انتقادهای مطرح شده در مورد صلاحیت دو وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارتخانه های بزرگ و حساسی مانند نفت و صنایع اظهار داشت: آقا ی محرابیان در مورد تبصره 13 فعالیت بسیار خوبی داشتند و از سوی دیگر طی مدتی که سرپرستی وزارتخانه صنایع را برعهده داشتند، مدیریت شایسته ای از خود نشان دادند.

وی در مورد وزیر پیشنهادی نفت نیز گفت: آقای نوذری هم در دوره پنجم نماینده مجلس بودند و سالها نیز در وزارت نفت کار کرده اند و فرد توانمندی هستند و بنظر می رسد بتوانند در مسولیت جید موفق باشند.

عضو هیات رئیسه در مورد دیگر مباحث در دستور کار هفته آینده گفت: مهترین موضوع ادامه رسیدگی به لایحه دو فوریتی ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن می باشد که به نظر نمی رسد با توجه به مفصل بودن این لایحه فرصتی برای رسیدگی به دیگر موارد باقی بماند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet