خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/06 09:25:00
سرویس بین الملل
نماینده زنجان:

وزارت‌خارجه درخصوص رژیم‌حقوقی دریای‌خزر قوی‌تر عمل‌کند

**نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست وزارت امور خارجه در خصوص موضع رژیم حقوقی دریای خزر باید بسیار جدی‌تر و قوی‌تر باشد، تاکید کرد: ملت و مجلس کوچک‌ترین اغماضی را در رابطه با حق و حقوق خود در دریای خزر نخواهند پذیرفت.

"سعدا.. نصیری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص اجلاس آتی حقوق رژیم دریای خزر اظهار داشت: وزارت امور خارجه باید از حق جمهوری اسلامی ایران از دریای خزر به نحو همه جانبه و قدرتمندانه‌ای حمایت کند.

وی خاطر نشان کرد: نحوه حضور وزارت امور خارجه در جلسات تصمیم‌گیری متناسب با خواست ملت نیست.

نماینده مردم زنجان با بیان اینکه جلساتی که کشورهای اقمار شوروی سابق می‌گذارند عمدتاً همراه با تبانی است، متذکر شد: ونحوی رای آنها برعلیه خواست‌های ایران است، حال آن که وزارت امور خارجه باید خیلی جدی و موثر وارد عمل شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ملت و مجلس ما کوچک‌ترین اغماضی در رابطه با حق و حقوق خود دردریای خزر نخواهند پذیرفت.

این نماینده مجلس اظهار داشت: انتظار می‌رود سردمداران کشورهای خارجی مرتبط با رژیم حقوقی دریای خزر از اتخاذ تصمیمات غیر منطقی جلوگیری کنند.

وی یادآور شد: به نظر می‌رسد کشور روسیه از شرایط بین‌المللی حاکم بر سیاست‌ها در منطقه سوء استفاده می‌کند.

نصیری تاکید کرد: این که کشور روسیه در تعاملات سیاسی خود از فناوری‌ هسته‌ای ایران حمایت می‌کند باید همراه با باورهای سیاسی آن کشور باشد نه براساس وجه المعامله حقوق ملت ما از دریای خزر باشد.

نماینده مردم زنجان تصریح کرد: ملت ما هر نوع سوء استفاده از شرایط سیاسی بین‌المللی را بر هیچ کس نخواهد بخشید و اجازه نخواهد داد.

وی با دوگانه توصیف کردن رفتار روسیه در قبال ایران، یادآور شد: در قرارداد نیروگاه بوشهر که سال‌ها از وعده راه‌اندازی آن می‌گذرد و هر بار به بهانه‌های غیر علمی و غیرمنطقی روسیه این وعده را به تعویق می‌اندازد بیانگر رفتار‌های دوگانه آن است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: انتظار داریم این کشور به تعهدات خود در راه‌اندازی نیروگاه اتمی بوشهر عمل کند و بیش از این باعث نگرانی وایجاد بدبینی در روابط سیاسی متقابل نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet