ولادت امام موسی کاظم (ع)
1397/10/28 10:40:41
سرویس فرهنگی
جعفرپور در آستانه 40 سالگی انقلاب:

سینمای ایران ، پاک و متعهد است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سینمای ایران، توجه بینندگان خود را به صحنه‌هایی خاص جلب نمی‌کند بلکه مفاهیم را در غالب های هنرمندانه نشان می دهد بنابراین این الگو در سینمای ایران ایجاد شده و به دلیل حاکمیت مسائل اسلامی بر حوزه سینما و تصویر، مورد توجه قرار گرفته است.
سینمای ایران ، پاک و متعهد است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سینمای ایران، توجه بینندگان خود را به صحنه‌هایی خاص جلب نمی‌کند بلکه مفاهیم را در غالب های هنرمندانه نشان می دهد بنابراین این الگو در سینمای ایران ایجاد شده و به دلیل حاکمیت مسائل اسلامی بر حوزه سینما و تصویر، مورد توجه قرار گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607103669021169.jpg سینمای,ایران,،,پاک,و,متعهد,است Icana

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب و تبریک به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دشمنان ادعا می‌کردند که انقلاب تا 6 ماه دوام ندارد، اما امروز شاهد هستیم که باگذشت 40 سال روز به روز بر توان، استحکام و استقامت این نظام افزوده شده است؛ در این 40 سالگی شاهد هستیم نظامی که سال 57 شکل گرفته اینک به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده که تاثیرات موثر و چشمگیری در مسائل منطقه‌ای و جهانی دارد.

سینمای ایران، توجه بینندگان خود را به صحنه‌هایی خاص جلب نمی‌کند بلکه مفاهیم را در غالب‌های هنرمندانه نشان می‌دهد

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه‌های مختلف این رشد وجود داشته و شعار اصلی این نظام، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است و در حوزه استقلال همه به این اذعان دارند که کشور ایران جزء مستقل‌ترین کشورهایی است که از لحاظ سیاسی تصمیمات در درون این کشور گرفته می‌شود و از خارج کشور امکان القا در خصوص دستورات و تصمیم‌گیری‌ها وجود ندارد و حتی هیچ وابستگی به غرب و یا شرق ندارد بنابراین یک کشور مستقل را در این 40 سال از خود به نمایش گذاشته که می‌تواند توسط کشورهای پیرامون خود، به عنوان یک اسطوره و الگو مورد استفاده قرار گیرد.

ایران پر شتاب‌ترین کشور به لحاظ تولیدات علمی است

وی با بیان اینکه توضیح دستاوردهای انقلاب به زمان بسیاری نیاز دارد، ادامه داد: توفیقات انقلاب بسیار چشمگیر بوده است، در حوزه‌های علمی یکی از پر شتاب‌ترین نظام‌های علمی در جهان در این 40 ساله، کشور جمهوری اسلامی بوده و این موضوع را منابع بی‌طرف بین‌المللی که رشد و پیشرفت علمی کشورها را رصد می‌کنند، اذعان دارند که در خصوص پیشرفت علمی کشورها،  ایران جزء پرشتاب‌ترین کشورها به لحاظ تولیدات علمی بوده است.

جعفرپور اظهار داشت: در حوزه‌های فناوری‌های نوین مثل فناوری نانو، فناوری بیو، سلول‌های بنیادی و پزشکی پیشرفت‌های بسیار چشمگیری نسبت به قبل از انقلاب و حتی در مقایسه با کشورهای پیرامون خود داشتیم. در حوزه خدمت‌رسانی در روستاها شاهد خدمات‌رسانی بسیار چشمگیری در روستاهایی بودیم که قبل از انقلاب از هیچ خدماتی بهره‌مند نبودند. همچنین در حوزه موشکی و تسهیلات نظامی به خودکفایی دفاعی رسیدیم. در حوزه هوافضا و ماهواره‌برها و ... نیز پیشرفت‌های خوبی به دست آمده و این دستاوردهای فضایی همگی در چشم دشمن آمده است.

در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی به عنوان یکی از بنیادی‌ترین شاخه‌های فرهنگ، آمار نشر کتاب‌ها و تعدد  عناوین کتب منتشره در هر سال بیانگر رشد و پیشرفت در این حوزه است

سینمای ایران، سینمای مطرح در جهان است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی و هنری به شکل مشخص شاهد حرکت‌های رو به جلو و مثبتی بودیم اظهار داشت: درحال‌حاضر سینمای ایران سینمای مطرح و قابل توجه در جهان است. اینکه فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های بین‌المللی مورد تقدیر و ارزیابی قرار می‌گیرند و بهترین جوایز را کسب می‌کنند، به عنوان سینمای پاک و متعهد شناخته شده و مسائل اجتماعی را مطرح می‌کند.

سینمای ایران مفاهیم را در غالب‌های هنرمندانه نشان می‌دهد

وی ادامه داد: سینمای ایران، توجه بینندگان خود را به صحنه‌هایی خاص جلب نمی‌کند بلکه مفاهیم را در غالب‌های هنرمندانه نشان می‌دهد و البته تمام مطالب را گفته و مسائلی را فروگذار نمی‌کند؛ بنابراین این الگو در سینمای ایران ایجاد شده و به دلیل حاکمیت مسائل اسلامی بر حوزه سینما و تصویر، مورد توجه قرار گرفته است.

تولیدات موسیقایی برای انواع سلیقه‌ها تعدد پیدا کرده است

جعفرپور افزود: در حوزه موسیقی شاهد رشد چشمگیر موسیقی هستیم چراکه تعداد هنرمندان این حوزه اعم از موسیقی سنتی و موسیقی‌های روز، به شدت برای انواع سلیقه‌ها تعدد پیدا کرده است. در واقع تولیدات موسیقایی بسیار خوب جلو رفته است.

در حوزه دفاع مقدس آثار مکتوب بسیار چشمگیر و قابل توجهی داریم

وی با اشاره به اینکه در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی به عنوان یکی از بنیادی‌ترین شاخه‌های فرهنگ، آمار نشر کتاب‌ها و تعدد  عناوین کتب منتشره در هر سال بیانگر رشد و پیشرفت در این حوزه است تصریح کرد: به دلیل تزریقاتی که در حوزه چاپ و نشر داریم، تیراژ و شمارگان بالایی وجود ندارد اما حتی تولید آثار در شمارگان کم بسیار چشمگیر است. این آثار در زمینه‌های علمی، ادبی و هنری است. البته در حوزه دفاع مقدس آثار مکتوب بسیار چشمگیر و قابل توجهی داریم.

به حوزه گردشگری توجه بسیاری شده اما نیاز به تبلیغات بیشتر است

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی در مورد حوزه‌های گردشگری به عنوان بخشی از فرهنگ اظهار کرد: متاسفانه همه ظرفیت‌هایی که داریم را نمی‌توانیم فعال کنیم اما شاید با افزایش ظرفیت بتوانیم حوزه گردشگری را به چندین برابر شرایط فعلی ارتقا دهیم؛ توجه و بازشناسی اماکن گردشگری به ویژه گردشگری طبیعی و تاریخی از نکاتی است که جمهوری اسلامی به آن توجه بسیاری داشته است البته باز هم توجه و تبلیغ بیشتری در این حوزه نیاز است.

مقایسه تولیدات فرهنگی و هنری امروز با قبل از انقلاب رشد شتابان آن را آشکار می‌کند

توجه و بازشناسی اماکن گردشگری به ویژه گردشگری طبیعی و تاریخی از نکاتی است که جمهوری اسلامی به آن زیاد توجه کرده است

وی با اشاره به پیشرفت‌ها در حوزه تئاتر گفت: در این حوزه نمایش‌های بسیار خوبی روی صحنه می‌رود و عمدتا کارهای فاخری است. در حوزه‌های دیگر هنری مثل نگارگری و سفال‌گری، صنایع‌دستی و تصویرگری‌های خوبی داریم و تنها کافی است که تولیدات فرهنگی و هنری را در دوران‌های مشابه خود در قبل از انقلاب مقایسه کنیم و متوجه رشد شتابان فرهنگ و هنر شویم.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: ظرفیت کشور، جوانان و اهالی فرهنگ و هنر بیشتر از این‌ها است چراکه اکنون تزریقات مالی داریم اما هنرمندان آن‌طور که باید مورد حمایت قرار نمی‌گیرند؛ مطالبات به حقی دارند اما علی‌رغم تمام سختی‌ها این پیشرفت‌ها حاصل شده و امیدواریم  با عبور از این بحران‌سازی‌ها و مشکلاتی که دشمن ایجاد می‌کند، انقلاب وارد دهه پنجم عمر خود شود و شاهد روند صعودی در پیشرفت‌ها باشیم و هم از شتاب بیشتری برخوردار باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet