هدر موبایل
1388/07/06 11:08:00
سرویس اقتصادی
حسینی صدر:

مجلس خواستار مدیریت صحیح سوخت است

**عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس خواستار کم کردن سهمیه خودروهای شخصی نیست بلکه خواهان مدیریت صحیح سوخت است.

"موید حسینی صدر" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه طبق قانون بودجه دولت موظف است تا بنزین وارداتی را به نسبت تمام شده به فروش برساند گفت: آنچه که حائز اهمیت می‌باشد این است که نمایندگان کمیسیون انرژی در مورد این مساله به وزیر نفت تذکر داده‌اند و خواستار توضیحاتی در این خصوص شده‌اند و مجلس این مساله را پیگیری می‌کند.

حسینی صدر تصریح کرد: طبق قانون بودجه استفاده دولت از منابع بودجه کشور برای واردات بنزین خلاف قانون است.

نماینده خوی تاکید کرد: مجلس خواستار کم کردن سهمیه خودروهای شخصی نیست بلکه مجلس خواهان آن است که مدیریت سوخت درست انجام پذیرد.

حسینی صدر گفت: وسایل نقلیه‌ای که گازسوز هستند و یا در اختیار شرکت‌ها و ارگان‌های دولتی است نیازی به بنزین یارانه‌ای نخواهند داشت و در صورتی که این کار انجام پذیرد خودروهای شخصی نیز می‌توانند سهمیه 100 لیتر بنزین خود را دریافت نمایند و از طرف دیگر واردات بنزین نیز نیاز نخواهیم داشت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 20 میلیون لیتر اضافه بر تولید داخل، مصرف داریم گفت: دولت موظف است که 20 میلیون لیتر را به قیمت تمام شده در اختیار مصرف کننده قرار دهد اما در حال حاضر تنها 10 درصد آن به قیمت تمام شده توزیع می‌شود و این مساله تخلف دولت است.

حسینی صدر خاطرنشان کرد: واردات بنزین می‌تواند از طریق بخش خصوصی صورت گیرد و دولت تنها بر کیفیت بنزین نظارت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet