شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/07/06 12:17:00
سرویس فرهنگی
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات:

تغییر در محتوای کتاب‌های درسی منتفی است

**رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر داد:‌ شورای عالی آموزش و پرورش تغییر در محتوای کتاب‌های درسی را منتفی اعلام کرده است.

"علی عباسپور تهرانی فرد" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ضمن اعلام این خبر گفت: این اظهارنظرها نیز بعضا به رسانه‌ها کشیده می‌شود در صورتی که صرفا نظر شخص یا گروه خاصی در آموزش و پرورش است و به معنی این نیست که بخواهد بعنوان یک سیاست‌، مصوب شده و اجرا گردد.

نماینده تهران تصریح کرد: این گونه اظهارنظرها که در مورد تفکیک دروس براساس جنسیت نیز صورت گرفته، متاسفانه از اینکه در حال حاضر آموزش و پرورش وضعیت مشخصی ندارد و یک شرایط درهم ریختگی بر آن حاکم است، ناشی می‌شود.

وی ادامه داد: در مورد تغییر در محتوای کتاب‌های درسی فرد خاصی اظهارنظر کرده بود که شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کرد این موضوع بطور کلی منتفی است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات یاداور شد: در مورد این نظر شخصی جایگاه و ارزشی برای اظهارنظر کمیسیون وجود ندارد.

عباسپور خاطرنشان کرد: تغییر محتوای کتب درسی پروسه خود را باید طی کند.

وی افزود: مثلا اصول کلان این محتوا را هم مجلس و هم شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌توانند تعیین کنند و البته خطوط اصلی آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین می‌شود.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار داشت: در حال حاضر نیز خطوط سیاست‌های کلان آموزش و پرورش در مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است و نهایتا شورای عالی آموزش و پرورش باید براساس این سیاست‌های کلان، تصمیم لازم را بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet