ایام محرم 1398
1397/10/29 15:45:47
سرویس اقتصادی
خاتمی:

مسئولان باید پاسخگوی بودجه دریافتی از جیب ملت باشند

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: سهم هر ایرانی از مصارف بودجه در لایحه سال ۹۸، حدود ۵ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان و برای هرماه ۴۵۵ هزارتومان است.
مسئولان باید پاسخگوی بودجه دریافتی از جیب ملت باشند نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: سهم هر ایرانی از مصارف بودجه در لایحه سال ۹۸، حدود ۵ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان و برای هرماه ۴۵۵ هزارتومان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201709106946560864.jpg مسئولان,باید,پاسخگوی,بودجه,دریافتی,از,جیب,ملت,باشند Icana

سیدمرتضی خاتمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سهم هر ایرانی از بودجه گفت: مصارف بودجه عمومی سال آینده در محدوده ۴۵۴ هزار میلیارد تومان قرار دارد، این به آن معنی است که سهم هر ایرانی از مصارف بودجه در لایحه سال ۹۸ ، حدود ۵ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان و برای هرماه ۴۵۵ هزارتومان می باشد .

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصارف بودجه افزود: اگر به محل‌های مصرف بودجه به تفکیک بپردازیم، می‌بینیم که هر ایرانی ماهانه حدود ۶۰۰ تومان برای امر قانون‌گذاری هزینه می‌کند و این مهم، ناظر بر مسئولیت نمایندگان مجلس در این رابطه است و بی تردید این هزینه‌ها بایستی منجر به خروجی مناسب و رضایت مردم باشد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: امور قضائی قریب به ۱۲ هزار تومان در ماه بر روی دوش مردم هزینه می گذارد. ورزش و تفریحات با ۱۲۵۰ و گردشگری با ۴۰۸ تومان حداقل هزینه را دارند . بیشترین هزینه مردم در بودجه به ترتیب مصروف رفاه اجتماعی (بیمه ها، امور حمایتی و ...) ۱۱۴ هزار ، آموزش و پژوهش  ۷۷ هزار و درمان ۴۹ هزار تومان می باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: بیش از ۵۰ درصد از بودجه صرف پرداخت حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان می شود که این امر نشانگر این است که هم حجم دولت، بزرگ است و هم صندوق های بازنشستگی در وضعیت بسیار نامناسبی قرار دارند و توان پرداخت حقوق بازنشستگان را ندارند؛ البته بخشی از مشکل، مدیریتی است و بخش دیگر به بدهی دولت به صندوق‌ها برمیگردد .

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص فشارهای اقتصادی بر مردم گفت: با این هزینه‌ها که به مردم تحمیل می شود باید نسبت به عملکرد مسئولین مطالبه‌گری کرد؛ در مقابل، مسئولین نیز با ارائه عملکرد مناسب و ارائه گزارش از عملکرد خود، تلاش کنند رفاه نسبی و کاهش فشارهای اقتصادی را محقق کنند./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet