هدر موبایل
1397/10/30 11:55:52
سرویس سیاسی
معاون نظارت مجلس:

متخلفین از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

معاون نظارت مجلس گفت: کمیسیون اجتماعی و معاونت نظارت مجلس وظیفه پایش اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان را برعهده دارند و متخلفین از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.
متخلفین از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند معاون نظارت مجلس گفت: کمیسیون اجتماعی و معاونت نظارت مجلس وظیفه پایش اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان را برعهده دارند و متخلفین از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105284325861.jpg متخلفین,از,اجرای,قانون,منع,به,کارگیری,بازنشستگان,به,دستگاه,قضا,معرفی,می‌شوند Icana

غلامرضا اسدالهی معاون نظارت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، اظهار داشت: اجرای این قانون از طرف معاونت نظارت مجلس پیگیری می‌شود، جدیدا احکام مربوط به این موضوع را در کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس را استخراج کرده‌ایم و به کمیسیون اجتماعی ارائه شده است تا این کمیسیون از دستگاه‌های مختلف اجرای قانون را بخواهد.

کمیسیون اجتماعی و معاونت نظارت مجلس اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان را پایش می‌کنند

معاون نظارت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افراد مشمول این قانون نباید ادامه خدمت داشته باشند، بیان کرد: کمیسیون اجتماعی و معاونت نظارت پیگیری می‌کنند تا میزان اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشخص شود، اکنون ارزیابی دقیقی از از میزان اجرا این قانون را نداریم.

وی با بیان اینکه خطاب حکم قانون منع به کارگیری بازنشستگان به همه دستگاه‌های دولتی است و باید دستگاه‌ها میزان عملکرد خود به قانون را اعلام کنند، افزود: پایش اجرای این قانون نیز بر عهده معاونت نظارت مجلس است که اکنون این پایش انجام را به صورت مستقیم انجام می‌دهد از طرف دیگر کمیسیون اجتماعی مجلس نیز پیگیر اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سوی دستگاه‌های دولتی است.

فسلفه قانون منع به کارگیری بازنشستگان برکنار کردن افراد در سِمت‌های همتراز بود

اسداللهی با بیان اینکه فسلفه قانون منع به کارگیری بازنشستگان و اصلاحاتش، آن بود که هم ترازی‌ها حذف شود، ادامه داد: در این قانون به صراحت افرادی که از شمول بازنشستگی معاف شده‌اند یا بازنشستگانی که می‌توانند ادامه خدمت بدهند را مشخص کرده است.

افراد همتراز با معاونین وزرا نیز مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شوند

معاون نظارت مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که همتراز معاونین وزرا هستند نیز نمی‌توانند به کار خود ادامه دهند و مشمول این منع می‌شوند.

وی با بیان اینکه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان بد نبوده اما اظهار نظر دقیق در این زمینه باید پس از تهیه گزارش انجام شود، افزود: تهیه گزارش از اجرای این قانون زمان می‌برد، از یک ماه قبل به احکام قانون منع به کارگیری بازنشستگان را به کمیسیون اجتماعی اعلام کرده است.

متخلفین از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند

اسداللهی با بیان اینکه کمیسیون اجتماعی مجلس باید اجرای احکام قانون منع به کارگیری بازنشستگان را ا از دستگاه‌ها بخواهد تا مشمولین این قانون نتوانند به فعالیت خود ادامه دهند، گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان تازه اجرا شده و متخلفین از این پس به دستگاه قضا معرفی می‌شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet