هدر موبایل
1388/07/06 07:13:00
سرویس بین الملل

میرتاج‌الدینی: سفر رییس جمهور به نیویورک موفقیت آمیز بود

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی سفر رییس جمهور به نیویورک و حضور در شصت و چهارمین اجلاس سازمان ملل را بسیار موفقیت آمیز و مثبت توصیف کرد.

"سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: سفر رییس جمهور به نیویورک و شرکت در اجلاس سازمان ملل به دلیل این که فرصتی بسیار مناسب برای رساندن حرف‌های ملت و تبیین مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می رفت، سفری بسیار سازنده و موفقیت آمیز بود.

وی خاطر نشان کرد: حضور رییس جمهور به دلیل این که از مدت‌ها قبل در خصوص حضورش بحث و بررسی‌های زیادی صورت گرفته بود، سبب شد تا بسیاری از کشورها به سخنرانی قدرتمندانه رییس جمهور بسیار توجه کنند.

نماینده تبریز در مجلس گفت: طی این سفر در نشستی که رییس جمهور و هیات همراه با سازمان‌های اسلامی داشتند یکی از سران آن سازمان‌ها اظهار داشت: "گفته‌های شما را همه کشورها گوش می‌دهند، شما ارزش‌های انقلاب را مطرح می‌کنید".

وی خاطر نشان کرد: تاثیرگذاری حضور احمدی‌نژاد در سازمان ملل را همه افراد اذعان دارند چه موافق، چه مخالف، بنا براین کسانی که می‌گویند حضور رییس جمهور به ضرر ما بوده را باور ندارم.

عضو هیات رییسه مجلس برنامه‌های بسیار فشرده  احمدی نژاد را که در قالب حدود 27 نشست با نمایندگان دیگر کشورها برگزار شد را موید موفقیت آمیز دانستن سفر رییس جمهور دانست..

وی در واکنش به  انتقادات برخی افراد به سفر نیویورک با بیان اینکه برخلاف این که در داخل تبلیغات می‌شود،  جلسات بسیار مفید و موثر بود، گفت: مخالفین دولت قصد دارند سفر رییس جمهور را کمرنگ و کم اثر جلوه دهند، به قول رهبر معظم انقلاب در جنگ نرم یکی از ترفندهای دشمنان نشان  دادن نقاط قوت به جای نقاط ضعف است.

میرتاج‌الدینی خاطر نشان کرد: حضور احمدی‌نژاد در مجمع سازمان ملل یک نقطه قوت است چرا که حضور در جایی که تریبون آن جهانی است، نشان دهنده توانمندی ماست.

عضو هیات رییسه مجلس یادآور شد: آنهایی که تا دیروز می‌گفتند دولت ارتباطاتش کم شده، اینک نیز که رییس جمهور نمی‌گذارد این فرصت از دست برود و از فرصت پیش آمده به بهترین شکل بهره می‌برد، ساز مخالف می‌زنند.

میرتاج‌الدینی در خصوص مهمترین دستاورد رییس جمهور از حضور در اجلاس سازمان ملل گفت: با توجه به اینکه گفتمان جمهوری اسلامی ایران، گفتمان تغییر و تحول بنیادین در جهان و توجه دادن جهانیان به عدالت است، گفتمان عدالت محوری رییس جمهور در دنیا به امری رایج تبدیل شده به نحویکه توجه به ارزش‌های معنوی و انسانی صلح و دوستی مورد قبول کشورها واقع شده است.

عضو هیات رییسه همچنین اظهار داشت: حضور رییس جمهور در اجلاس سازمان ملل در زمینه دیپلماسی و سیاسی بسیار مثبت بود به نحویکه بیشترین نشست بین سران کشورها متعلق به دکتر احمدی‌نژاد بود.

وی خاطرنشان کرد: در سطح خبرگزاری‌های مطرح جهان آسوشیدپرس برای مصاحبه با رییس جمهور با همه مسئولانش و معاون آن خبرگزاری در جایگاه هیات ایرانی حضور یافت.

میرتاج الدینی یادآور شد: رییس جمهور هم مصاحبه تاثیر‌گذاری داشت و خوشبختانه از بازتاب بسیار گسترده‌ای در سطح جهان برخوردار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet