هدر اصلی
1397/10/30 08:20:29
سرویس فرهنگی
محمدی با تاکید بر ساماندهی آموزشگاه های کنکور تا پایان سال:

صدا و سیما در انحصار آموزشگاه های کنکور

عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از اینکه آموزشگاه های کنکور تمامی فضای تبلیغات رسانه ملی را به انحصار خود درآورده اند، گفت: این اقدام صدا و سیما ضربه به نظام آموزشی کشور است.
صدا و سیما در انحصار آموزشگاه های کنکور عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از اینکه آموزشگاه های کنکور تمامی فضای تبلیغات رسانه ملی را به انحصار خود درآورده اند، گفت: این اقدام صدا و سیما ضربه به نظام آموزشی کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105319773536.jpg صدا,و,سیما,در,انحصار,آموزشگاه,های,کنکور Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری تاکید دادستان کل کشور بر لزوم نظارت به عملکرد آموزشگاه های کنکور، گفت: ورود دادستانی کل و تاکید معاون دادستان بر لزوم نظارت به عملکرد آموزشگاه های کنکور اقدامی ارزشمند است اما کافی نیست و باید هر چه سریع تر تکلیف این مراکز روشن شود زیرا نحوه فعالیت آنها آسیب و لطمه زیادی به نظام تعلیم و تربیت به ویژه دانشگاهی کشور وارد کرده است.

موسسات و آموزشگاه های کنکور از تمامی ظرفیت ها برای تبلیغ استفاده می کنند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه موسسات و آموزشگاه های کنکور از تمامی ظرفیت ها برای تبلیغ استفاده می کنند، افزود: هر چند فعالیت موسسات در حوزه آموزش عمومی است اما آسیب های آن در آموزش عالی خود را نشان می دهند که این بسیار نگران کننده است.

آموزشگاه های کنکور تمامی تبلیغات رسانه ملی را به انحصار خود درآورده اند/ اقدام صدا و سیما ضربه به نظام آموزشی کشور است

وی با بیان اینکه حضور در دانشگاه ها متضمن شرکت در کنکور است و  خانواده ها حاضرند هر هزینه ای را متحمل شوند تا فرزندانشان در دانشگاه حضور یابند، تصریح کرد: متاسفانه آموزشگاه های کنکور با سوء استفاده کلان از این فضا و شرایط زمینه فعالیت خود را روز به روز گسترش می دهند تا جایی که تمامی تبلیغات رسانه ملی را به انحصار خود درآورده اند؛ صدا و سیما نیز رسالت اصلی خود را فراموش و به جای پرداختن به مسائل مهم و تولید برنامه های مناسب برای کاهش آسیب های اجتماعی بخش عمده فضای تبلیغات را در اختیار آموزشگاه های کنکور قرار داده است البته صدا و سیما نیز به دلیل درآمدزایی بیشتر می خواهد حداکثر استفاده را از این فضا داشته باشد در حالی که این اقدام ضربه به نظام آموزشی کشور است.

محمدی با تاکید بر ضرورت ساماندهی هر چه سریع تر نحوه فعالیت موسسات و آموزشگاه های کنکور، ادامه داد: ساماندهی موسسات باید در چارچوب قوانین انجام شود البته بخش عمده این موسسات از وزارت آموزش و پرورش مجوز داشته و بر اساس مجوز فعالیت می کنند.

صدور مجوزها برای موسسات کنکور در چارچوب قانون و اهداف کلی نظام آموزشی کشور باشد

وی یادآور شد: می طلبد وزارت آموزش و پرورش با اتخاذ تمهیداتی از صدور چنین مجوزهایی خودداری کند و اگر قرار است مجوزی صادر شود باید در چارچوب قانون، تعریف شده و اهداف کلی نظام تعلیم و تربیت و آموزشی کشور باشد.

تا پایان سال باید این مراکز ساماندهی و تعیین تکلیف شوند

به هیچ وجه نباید اجازه داد موسسات به هر گونه ای که بخواهند فعالیت کنند بلکه تا تا پایان سال تکلیف این مراکز باید روشن و ساماندهی شوند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بر اساس قانون وضعیت موسسات کنکور باید تعیین تکلیف شود، گفت: به هیچ وجه نباید اجازه داد موسسات به هر گونه ای که بخواهند فعالیت کنند بلکه تا تا پایان سال تکلیف این مراکز باید روشن و ساماندهی شوند.

آموزش و پرورش به عنوان متولی در مدارس به گونه ای عمل کند که دانش آموزان نیازی به کتاب های کنکوری نداشته باشند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: پس از رفع مشکل قانونی وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی باید در مدارس به گونه ای عمل کند که دانش آموزان نیازی به کتاب های کنکوری و کمک درسی نداشته باشند همچنین معلمان نیز باید نهایت اهتمام خود را برای ارتقای سطح معلومات دانش آموزان برای موفقیت در کنکور به کار ببرند بنابراین گام و قدم اول باید در وهله اول در درون آموزش و پرورش با نهایت دقت برداشته شود.

باید برای کنکور جانشین مناسبی داشته باشیم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در مورد تاثیر حذف کنکور در برچیده شدن موسسات کنکور، گفت: باید برای کنکور جانشین مناسبی داشته باشیم البته هر چند گفته می شود کنکور باید حذف شده و سوابق و مدارک تحصیلی جایگزین شود اما این سوابق تحصیلی باید قابل استناد باشد و باید به گونه ای در این مسیر گام برداشت که سوابق تحصیلی به درستی تحقق یابد و قابل اعتماد باشد تا بتوان با برنامه ریزی مناسب کنکور را حذف کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet