هدر اصلی
1397/11/05 02:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم ایلام تصریح کرد:

انتخابات استانی مشارکت مردم را کاهش نمی دهد

سلام امینی تصریح کرد: امروز نیز در برخی استان ها انتخابات به شکل استانی برگزار می شود و تجربه نشان داده که مشارکت نیز کاهش نیافته است.
انتخابات استانی مشارکت مردم را کاهش نمی دهد سلام امینی تصریح کرد: امروز نیز در برخی استان ها انتخابات به شکل استانی برگزار می شود و تجربه نشان داده که مشارکت نیز کاهش نیافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201810101651565202.jpg انتخابات,استانی,مشارکت,مردم,را,کاهش,نمی,دهد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سلام امینی نماینده مردم ایلام در مجلس با بیان اینکه استانی شدن انتخابات دامنه نگاه نمایندگان را گسترده‌تر می کند، گفت: با استانی شدن انتخابات، نمایندگان از پرداختن به مسائل ریز فاصله گرفته و به مسائل استانی و ملی نزدیک تر می شوند.

وی  درباره محاسن و معایب استانی شدن انتخابات مجلس با تاکید بر اینکه با استانی شدن انتخابات،‌نمایندگان با دید استانی به مسائل نگاه می کنند و می اندیشند، اظهار داشت: یکی از معایبی که برای این طرح مطرح می شود این است که حقوق شهرستان های کوچک ممکن است پایمال شود و مشارکت مردم در انتخابات کاهش یابد. اما امروز نیز در برخی استان ها انتخابات به شکل استانی برگزار می شود و تجربه نشان داده که مشارکت نیز کاهش نیافته است.

نماینده مردم ایلام در ادامه تصریح کرد: از سوی دیگر ما امروز در انتخابات مجلس خبرگان نیز به صورت استانی عمل می کنیم و مردم نیز در آن مشارکت دارند.

به گزارش ایسنا امینی در ادامه با اشاره به ظرفیتی که برای شوراهای شهر و روستا برای حل مسائل و مشکلات محلی دیده شده است، بیان کرد: امروز شوراها بیشتر شوراهای شهرداری ها هستند و باید برای رسیدگی به مشکلات محلی آگاهی بخشی و اختیارات آن ها افزایش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet