هدر اصلی
1397/10/30 15:54:36
سرویس اقتصادی
18 هزار میلیارد تومان سرمایه بانک مسکن از محل بازپرداخت اقساط مسکن مهر؛

بانک مسکن به اعتبار 12 هزار میلیاردی نیاز ندارد؛ بودجه در تولید مسکن هزینه شود

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر دولت به دنبال اختصاص اعتبار برای توسعه و رونق بخشیدن به بازار مسکن است، نباید این اعتبار را در اختیار بانک مسکن قرار دهد، بلکه باید در عرصه تولید مسکن و ساخت و ساز هزینه شود.
بانک مسکن به اعتبار 12 هزار میلیاردی نیاز ندارد؛ بودجه در تولید مسکن هزینه شود عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر دولت به دنبال اختصاص اعتبار برای توسعه و رونق بخشیدن به بازار مسکن است، نباید این اعتبار را در اختیار بانک مسکن قرار دهد، بلکه باید در عرصه تولید مسکن و ساخت و ساز هزینه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803101706622010.jpg بانک,مسکن,به,اعتبار,12,هزار,میلیاردی,نیاز,ندارد؛,بودجه,در,تولید,مسکن,هزینه,شود Icana

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره اختصاص اعتبار 12 هزار میلیاردی برای پرداخت بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی، گفت: بانک مسکن برای پرداخت بدهی های خود یک دوره اسمتهال سه ساله دریافت کرد و پس از آن نیز مجوز استمهال 10 سال برای پرداخت بدهی صادر کرد.

بانک مسکن

450 تا 600 میلیارد تومان میزان باز پرداخت اقساط مسکن مهر توسط خریداران

نماینده مردم دورود وازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ماهانه حدود 450 تا 600 میلیارد تومان پرداخت اقساط مسکن مهر توسط خریداران است، ادامه داد: خریداران ساختمان های مسکن مهر جزء خوش حساب ترین بدهکاران بانکی هستند که بدهی خود را به موقع پرداخت می کنند و این اعتبار در اختیار بانک مسکن قرار می گیرد.

18 هزار میلیارد تومان سرمایه بانک مسکن از محل بازپرداخت اقساط مسکن مهر

منابع سرمایه ای بانک مسکن حاصل از بازپرداخت اقساط بیش از 18 هزار میلیارد تومان است، حال مسئولان بانک این منابع اعتباری را کنار گذاشته و اعلام می کنند که بدهی ها ما به بانک مرکزی باید جزء بدهی های دولت محسوب شود، این در حالی است که بانک مسکن با توجه به سرمایه های خود توان پرداخت آن را دارد

وی ادامه داد: بر اساس گزارش ها، منابع سرمایه ای بانک مسکن حاصل از بازپرداخت اقساط بیش از 18 هزار میلیارد تومان است، حال مسئولان بانک این منابع اعتباری را کنار گذاشته و اعلام می کنند که بدهی ها ما به بانک مرکزی باید جزء بدهی های دولت محسوب شود، این در حالی است که بانک مسکن با توجه به سرمایه های خود توان پرداخت آن را دارد.

ارزش افزوده بالای سرمایه های انباشت شده بانک مسکن/اعتبارات باید در توسعه زیر ساخت های مسکن مهر هزینه شود

کیانپور گفت: سرمایه های موجود بانک مسکن تنها سرمایه خالص نیست، بلکه این اعتبارات هر ساله دارای ارزش افزوده بسیار بالایی است که باید این میزان را نیز مد نظر قرار داد، البته به نظر من از این اعتبارات می توان در عرصه توسعه زیر ساخت های مسکن مهر هزینه کرد.

ارزش افزوده بالای استمهال 10 ساله پرداخت بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی

وی ادامه داد: استمهال 10 ساله بانک مسکن برای پرداخت بدهی به بانک مرکزی نیز یک ارزش افزوده بالایی را برای این بانک ایجاد می کند.

اعتبارات کلان به جای پرداخت به بانک مسکن باید در عرصه تولید مسکن هزینه شود

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر دولت به دنبال اختصاص اعتبار برای توسعه و رونق بخشیدن به بازار مسکن است، نباید این اعتبار را در اختیار بانک مسکن قرار دهد، بلکه اعتباری مانند بودجه 12 هزار میلیارد تومانی با بودجه 5 هزار میلیارد تومانی باید در عرصه تولید مسکن و ساخت و ساز هزینه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet