هدر اصلی
1397/10/30 13:01:00
سرویس صحن
سالک در سوال از وزیر نفت:

تغییرات در مدیریت پالایشگاه ستاره خلیج فارس برای سرپوش نهادن بر ضعف عملکرد وزارت نفت بود

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: می دانید چه در پالایشگاه ستاره خلیج فارس می گذرد که مدیر منسوب خود را برکنار می کنید تا فساد و ناکارآمدی شما بر همگان مشخص نشود.
تغییرات در مدیریت پالایشگاه ستاره خلیج فارس برای سرپوش نهادن بر ضعف عملکرد وزارت نفت بود نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: می دانید چه در پالایشگاه ستاره خلیج فارس می گذرد که مدیر منسوب خود را برکنار می کنید تا فساد و ناکارآمدی شما بر همگان مشخص نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/201809101844327528.jpg تغییرات,در,مدیریت,پالایشگاه,ستاره,خلیج,فارس,برای,سرپوش,نهادن,بر,ضعف,عملکرد,وزارت,نفت,بود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد سالک کاشانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 30 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در طرح سوال خود از بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت اظهار داشت: با توجه به نقش نظارتی مجلس سوال این است که چرا تغییرات برخلاف قانون در وزارت نفت انجام شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس بیان کرد: تغییرات زیادی در زمان مدیریت شما اتفاق افتاده و این مسیر با برکناری مدیران قبلی و همین مدیر سه ماهه باقی مانده است، تغییری که تنها بعد از 7 روز از روی کار آمدن شاگرد جوان شما در شرکت ملی پالایش و پخش انجام شد، این بود که در اقدامی بی سابقه در روز تعطیل بدون رعایت قانون و لحاظ کردن سهامداران عمده ماننده شستا و با دخالت صندوق بازنشستگی نفت، تغییراتی در مدیران انجام شد که رسانه های موافق و مخالف وزارت نفت به این تغییرات در پروژه لقب شبه کودتا دادند.

وی افزود: چرا مدیریت شما 5 سال است که پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس را معطل گذاشته است، پروژه ای که قرار بود 48 ماهه و با هزینه 2 میلیارد و 600 میلیون یورویی به سرانجام برسد، با صرف زمان و هزینه بیشتری همچنان اندر خم یک کوچه است!

سالک ادامه داد: هر از گاهی اخباری منتشر می شود مبنی بر اینکه فاز سوم پالایشگاه خلیج فارس تا پایان سال تکمیل می شود و ظرفیت تولید این پالایشگاه به 40 میلیون لیتر بنزین یورو 5 می رسد که البته نظارت دقیقی بر این مسائل وجود ندارد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: می دانید چه در پالایشگاه ستاره خلیج فارس می گذرد که مدیر منسوب خود را برکنار می کنید تا فساد و ناکارآمدی شما بر همگان مشخص نشود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس بیان کرد: با تدبیر شاگرد جوانتان، مدیری به نام دادور که 4 سال عملیات ساخت پالایشگاه را با هزینه هنگفت به دست داشت و شما نیز خواستار برکناری اش شده بودید را دوباره به پروژه بازگرداندید.

وی افزود: معاون جوان شما چه اقدام ویژه ای داشته که با کسب اختیار از شما شبانه به بندرعباس سفر می کند و 3 عضو هیات مدیره را عزل و اعضای جدید را فی المجلس نصب می کند و مدیر جدید که بدون اخذ مجوز و ضوابط قانونی به کار گرفته شده، هیات مدیره، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل را معرفی کرده و دفاتر تهران را می بندد که همه این اقدامات برخلاف شرکت شستا بوده است.

سالک با بیان اینکه چه اصراری وجود داشته که این اقدام شبه کودتا انجام شده است، گفت: به دستور معاون جوان شما بیش از یکصد نیرویی که عمدتاً جوان و متخصص بوده اند اخراج می شوند.

وی افزود: از نهادهای نظارتی درخواست تحقیق و تفحص از این مسئله را دارم تا مشخص شود چه اتفاقاتی در این شرکت رخ داده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس بیان کرد: مبلغی معادل 25 میلیارد تومان از دو حساب با امضای مدیرعاملی که قبلا برکنار شده ، برداشت شده است. نکته این است که وزارت اطلاعات و بازرسی کل کشور نیز به خوبی انجام وظیفه نکرده اند تا علت اصلی کشف شود.

سالک اضافه کرد: موافق جوانگرایی هستیم اما اداره دستگاه دولتی قائده دارد، نفت هنوز از نخبگان انقلابی که بدون واسطه خاک پروژه ها را می خورند، تهی نشده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تصریح کرد: معاون شما به نقل از وزیر نفت در جمع مدیران گفته آبروی جمهوری اسلامی در پروژه ستاره خلیج فارس رفته است، این در حالی است که آقای وزیر باید توجه داشته باشید، آبروی وزارت نفت شاید، اما آبروی جمهوری اسلامی هرگز نخواهد رفت، بلکه آبروی مدیران بی کفایت می رود.

وی افزود: آقای زنگنه در توضیحات خود گفتند مدیر سابق برای ستاره جلیج فارس احساس خطر کرده و برکنار شده، این در حالی است که باید از وی تقدیر می شد. هنوز مشخص نشد که چرا در روز تعطیل و یک شبه عزل و نصب ها انجام شده است، آیا ضوابط قانونی رعایت شده است یا خیر.

سالک ادامه داد: می دانیم استکبار جهانی می خواهد با فشار آوردن بر نقاط حساسی مانند تولید بنزین به ایران فشار وارد کند و ما نیز این مسائل را از باب اصلاح امور تذکر می دهیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه برخی از اطرافیان شما درخصوص سوالات ما پیرامون مسائل وزارت نفت گفته اند که مگر روحانیت هم از نفت چیزی می فهمد، گفت: باید به این افراد بگوییم اگر آیت الله کاشانی نبود، مشخص بود که امروز انگلیسی ها در کشور چه می کردند. آقای وزیر نفت به اطرافیان خود اخلاق یاد بدهید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet