هدر موبایل
1397/10/30 16:18:16
سرویس سیاسی
در گفت‌وگو با عضو هیأت رئیسه کمیسیون امورداخلی مجلس:

ضریب خطای انتخابات الکترونیکی از خطاهای انسانی در روش سنتی کمتر است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس معتقد است علیرغم وجود ضریب خطا در انتخابات الکترونیکی، باز هم به پای میزان خطا در برگزاری انتخابات به روش سنتی نمی‌رسد.
ضریب خطای انتخابات الکترونیکی از خطاهای انسانی در روش سنتی کمتر است عضو هیأت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس معتقد است علیرغم وجود ضریب خطا در انتخابات الکترونیکی، باز هم به پای میزان خطا در برگزاری انتخابات به روش سنتی نمی‌رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201601103085723510.jpg ضریب,خطای,انتخابات,الکترونیکی,از,خطاهای,انسانی,در,روش,سنتی,کمتر,است Icana

سهراب گیلانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، الکترونیکی شدن انتخابات را یکی از مهم ترین عوامل افزایش سلامت انتخابات دانست و گفت: اغلب نمایندگان معتقدند با الکترونیکی شدن انتخابات خطا در شمارش آرا کاهش یافته و آلودگی های انتخاباتی که از طریق لابی گری ها سر صندوق های رأی و غیره شکل می گیرد، منتفی می شود.

انتخابات الکترونیکی صحت شمارش آرا را افزایش می‌دهد

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در ادامه الکترونیکی شدن انتخابات را باعث افزایش صحت شمارش آرا و نظم بخشی به برگزاری انتخابات عنوان کرد و اظهار داشت: متأسفانه در لایحه بودجه 98 اعتباری به وزارت کشور برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی اختصاص داده نشده است و در مجلس و دولت این اراده وجود ندارد.

وی در ادامه درباره عدم وجود اراده برای الکترونیکی شدن انتخابات بیان داشت: شاید تصور می کنند مشارکت در انتخابات کاهش می یابد در حالی که حتی کشورهایی مثل افغانستان و عراق هم انتخابات خود را به صورت الکترونیکی برگزار می کنند اما چنین مشکلاتی ندارند و برای ما بد است که علیرغم وجود زیراسخت ها، حتی چنین کار جزئی را انجام نداده ایم.

گیلانی همچنین با بیان اینکه الکترونیکی شدن انتخابات به انتخابات مجلس بعدی نمی رسد، عنوان کرد: در گذشته در مناطقی از کشور انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شده است البته لازم نیست حتما به صورت نقطه ای در این باره عمل کرد بلکه باید تمام مناطق کشور با هم الکترونیکی شود به خصوص که تجربه سایر کشورها در این زمینه را نیز داریم.

باید ضریب خطای انتخابات الکترونیکی را پذیرفت

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: معتقدیم باید به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی ورود پیدا کرده و ضریب خطای آن را نیز بپذیریم چنانچه ضریب خطای انتخابات الکترونیکی به مراتب کمتر از خطاهای انسانی است که در حال حاضر در برگزاری انتخابات به روش سنتی صورت می گیرد.

 

سازوکاری برای پاسخگویی وزرا بعد از دریافت یا عدم دریافت کارت زرد در مجلس تعیین شود

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس دهم با اشاره به اینکه بعد نظارتی مجلس ضعیف است، ادامه داد: زمانی که وزیری برای پاسخ به سوالی به صحن علنی می آید چه کارت زرد بگیرد چه نگیرد، باید مشخص شود نتیجه آن چه شده است و کمیسیون باید فرصتی را برای وزیر اختصاص دهد تا موضوع را حل و فصل کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: پیش از این تحقیق و تفحص از شرکت کشت و صنعت کارون شوشتر را کلید زدیم که مدیران آن هنوز طرح به صحن نیامده در حال فروش این شرکت بودند که ما موضوع را به کمیسیون اصل نود گفتیم و معاون اول قوه قضاییه به بازرسی کل کشور نامه ای ارسال کرد تا فروش این شرکت متوقف شود،./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet