هدر موبایل
1388/07/06 14:42:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون اجتماعی:

کاهش تعداد وزارتخانه ها باعث آشفتگی می شود

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش تعداد وزارتخانه‌ها نمی‌تواند به نفع دولت و دستگاه‌ اداری باشد.

مجید نصیرپور در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: هر چند براساس قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دولت موظف شده دو وزارتخانه را ادغام کند اما باید توجه داشت کاهش وزارتخانه می‌تواند در جهت حل بروکراسی و کمترشدن وظایف است یا خیر؟

وی خاطر نشان کرد: در طرح‌های که در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون‌های تخصصی ارائه شده مقرر گشته تا تعداد از وزارتخانه ها در یکدیگر ادغام شده و به نحوی که تعداد آنها از 21 وزارت به 16 وزارت برسد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس یادآور شد: براساس مصوبه‌ای که در کمیسیون اجتماعی مجلس در قالب ساماندهی دستگاه‌های اجرایی دولت به تصویب رسید وظایف بعضی از وزارتخانه‌ها به وزارتخانه دیگر محول می‌شود.

وی تصریح کرد: ضمن تایید دغدغه دولت باید دقت داشت این استدلال که هر چه حجم دولت کمتر شود، کارآیی اش افزایش می یابد، شاید درست نباشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: برای بهتر شدن این مصوبه لازم است باید دقت بیشتر و کارشناسانه‌تری نسبت به این مصوبه اقدام نمود.

نصیرپور خاطر نشان کرد: اگر این طرح بدون کار کارشناسی به تصویب رسیده و اجرایی شود به طور قطع دولت هم با آشفتگی‌های مواجه می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بهتر بود دولت یا مجلس در قالب برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی موضوع کوچک شدن وزارتخانه‌ها را قرار می‌داد.

وی خاطر نشان کرد: قرار گرفتن طرح ادغام وزارتخانه‌ها در برنامه‌ای میان مدت موجب می‌شد تا این موضوع با شیب مناسب و هزینه کمتری انجام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet