هدر اصلی
1397/10/30 15:07:27
سرویس صحن
یوسف نژاد قرائت کرد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/انتقاد از افزایش قیمت خودرو

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/انتقاد از افزایش قیمت خودرو عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/44881.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور/انتقاد,از,افزایش,قیمت,خودرو Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد در نشست علنی امروز (یکشنبه، 30 دی ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

- تذکر زهرا سعیدی مبارکه نماینده مبارکه به وزیر اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت در خصوص رسیدگی ویژه و فوری به مشکلات مال باختگان در خصوص پروژه سکه ثامن.

- تذکر احمد صفری نماینده کرمانشاه به وزیر دادگستری در خصوص علت عدم رخداد سازمان تعزیزات حکومتی با گرانفروشان، تذکر به رئیس جمهور در خصوص علت عدم پرداخت مطالبات سال 96 بازنشستگان ادارات دولتی استان کرمانشاه.

- تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل به وزیر نیرو در خصوص اینکه چرا پس از گذشت حدود یکسال هنوز مدیریت شرکت‌های آسفالت شهری و روستایی تعیین تکلیف نشده است.

- تذکر سهراب گیلانی نماینده شوشتر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص اینکه با وجود اعزام مسئول به شوشتر و گتوند  برای بازدید از پروژه، اقدام جدی برای اجرای پروژه ها نشده است.

- تذکر هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه به وزیر صنعت، معدن و تجارت، مردم را از افزایش تصاعدی قیمت خودروهای داخلی نجات دهید.

- تذکر نظر افضلی نماینده بهبهان به وزیر نیرو در خصوص تشنگی مردمان روستای سربیشه و حرکت کند آبرسانی در شهرستان های حوزه انتخابیه.

- تذکر احمد صفری نماینده مردم کرمانشاه به وزیر صنعت در خصوص عدم رسیدگی به مشکلات واحدهای شرکت‌های صنعتی استان کرمانشاه که منجر به ورشکستگی شده است.

- تذکر احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر به وزیر کشوردر خصوص لزوم دستور عاجل برای پرداخت حقوق معوقه کارکنان شهرداری ملایر.

- تذکر ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر، فریدون کنار به وزیر نیرو در خصوص اینکه چرا در انتقال آب شرب از سد البرز تلاش نمی‌کنید که مردم شهرستان‌های بابلسر و فریدون‌کنار و مهمانان این منطقه در مضیقه باشند.

- تذکر محسن علیجانی زمانی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص لزوم نظارت بیشتر بر نحوه واگذاری سیاست‌های کلی اصل 44.

- تذکر سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز به وزیر کشور در خصوص اعلام نظر قاطع درباره وضعیت فعلی روستای نصرت‌آباد و پیگیری تسریع شهر شدن روستای نصرت آباد.

- تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از واردات نخود در حالی که کشاورزان آذربایجان به اندازه کافی تولید داشته‌اند.

- تذکر هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه به وزیر ورزش و جوانان در خصوص این موضوع که مردم نیشابور این روزها منتظر نگاه ویژه شما نسبت به اتمام پروژه‌ها هستند تا ورزشگاه انقلاب بعد از 20 سال با پیگیری مجدانه در عید نوروز افتتاح شود.

 - تذکر علی ساری نماینده مردم اهواز و باوی به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص علت ضعف و عدم عملکرد وزارتخانه حوزه آبخیزداری در استان خوزستان چیست؟

-  تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر کشور در خصوص تسریع در اقدام در جهت پرداخت حقوق کارکنان شهرداری کشور به واسطه عدم ایفای تعهدات دولت.

-  تذکر هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور، فیروزه به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اینکه چرا هلدینگ قطعات اتوموبیل ایران، مصوبات سال 88 را اجرا نکرد و کارخانه را در نیشابور افتتاح نکرده است. همچنین تذکر به ریاست جمهور در خصوص اینکه شرکت اگزوز خراسان از هلدینگ‌های بزرگ قطعات خودروی ایران است؛ نارضایتی و اخراج کارگران در یک ماه گذشته.

 - تذکر نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص تسریع در واردات مواد اولیه کارخانجات و صادرات تولیدات داخل در گمرک‌های کشور.

 - تذکر جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد به رئیس جمهور در خصوص عدم اجرای قانون پرداخت 25 درصد مناطق جنگی در رابطه با کارکنان بهداشت، پست، هلال احمر، برق و جهاد کشاورزی و دانشگاه‌ها، همچنین به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اینکه به چه دلیل این وزارتخانه سختی کار خبرنگاران و اهالی رسانه را نمی‌پذیرد.

 - تذکر جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اینکه چرا پذیرش دانشجو بهمن ماه در مراکز علمی کاربردی لغو شده است، همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اینکه چرا به قیمت خودروهای داخلی نظارت ندارید.

 - تذکر سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص لزوم عذرخواهی وزیر ارتباطات از مردم استان اصفهان در خصوص انتشار کلیپی نادرست علیه کشاورزان استان اصفهان در فضای مجازی که منجر به جوسازی ناعادلانه بدخواهان شده است. تذکر به وزیر صمت در خصوص الزام ایران خودرو و سایپا مبنی بر عمل به تعهدات خود در مورد پیش فروش خودروها به مردم و تذکر به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد در خصوص لزوم اجرای قانون بخشودگی جرائم بانکی تسهیلات کشاورزی با توجه به مصوبه مجلس و تذکر به رئیس جمهور و وزرای جهاد کشاورزی و صمت در خصوص لزوم مبارزه با قاچاق دام زنده از کشور و برخورد قاطع با قاچاقچیان و تلاش برای کاهش قیمت گوشت قرمز.

 - تذکر عباس پاپی زاده بالنگان نماینده مردم دزفول به وزیر کشور در خصوص اظهارات کذب و غیرواقعی و تنش زای استاندار اصفهان در خصوص انتقال آب از سرشاخه‌های کارون بزرگ.

 - تذکر قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر، چالوس به وزیر ورزش و جوانان در خصوص علت عدم پیشرفت و توقف ساخت استادیوم ورزشی شهرستان چالوس، تذکر به وزیر صمت در خصوص افزایش بی‌رویه و بی‌ضابطه قیمت خودرو، حفظ حقوق مردم اقتضاء می‌کند تا عملکرد صنایع خودروساز با برنامه‌ای جامع رصد شود. تذکر به وزیر کشور در خصوص ضرورت برخورد آزمون گواهینامه رانندگی در مراکز آموزشی شهرهای کوچک. تذکر به رئیس جمهور در خصوص پرداخت هزاران میلیارد تومان از بیت‌المال به عنوان یارانه کالای اساسی که بخش عمده‌ای از قاچاق توسط افراد فرصت‌طلب خریداری می‌شود و دلیل این موضوع عدم نظارت و برنامه‌ریزی مناسب توسط دولت است.

- تذکر  حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه، برخوار به وزیر تعاون در خصوص اینکه میلیون‌ها جوان ایرانی بیکار هستند و در عین حال میلیون‌ها فرصت شغلی توسط اتباع خارجی اشغال شده است.

 - تذکر بیت الله عبداللهی نماینده مردم اهر، هریس به وزیر آموزش و پرورش در خصوص اینکه چرا بیمه در قبال برگشت هزینه درمانی فرهنگیان مخصوصا بازنشستگان عمل نمی‌کند.

- تذکر سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر به رئیس جمهور در خصوص اینکه چرا قانون فوق‌العاده خاص کارمندان سازمان های پزشک قانونی کشور و انتقال خون به کارمندان سازمان دامپزشکی و سازمان زندان‌ها اجرایی نشده است. تذکر به وزیر راه  و شهرسازی در خصوص نصب گاردریل جاده کمربندی اطراف مسکن مهر خمینی شهر و احداث سیل‌بند مسکن مهر و ضرورت تصویب و اجرای طرح ترمینال غرب اصفهان. تذکر به وزیر تعاون در خصوص ضرورت اجرای بند 2 ماده 9 قانن اصلاح موادی از برنامه چهارم و اجرای سیاست‌های کلی اصل44 در خصوص معافیت 20 درصد از سهم بیمه کارفرما.

 - تذکر محمد کاظمی نماینده مردم ملایر به وزیر اقتصاد در خصوص عدم توجه و همراهی شعب بانک صادرات ملایر نسبت به ارائه تسهیلات اشتغال به خانواد‌ه‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی.

 - تذکر داود محمدی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز به وزیر اقتصاد و جهاد کشاورزی در خصوص امهال وام‌های مأخوذه کشاورزان با توجه به سرمازدگی و عدم پرداخت دیون و اقساط معوق.

- تذکر منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد به رئیس جمهور در خصوص دلیل عدم احتساب 25 درصد منطقه جنگی برای سایر ادارات و بازنشستگان آن.

- تذکر علی نجفی خوشرودی نماینده مردم بابل به وزیر آموزش و پرورش در خصوص اینکه ضعف عملکرد مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران نارضایتی فرهنگیان را به همراه داشته است.

- تذکر کوروش کرم پور حقیقی نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین به وزیر راه و شهرسازی در خصوص جاده فیروزآباد – فراشبند و لزوم تسریع در اتمام این جاده‌ها به 92 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در هفته گذشته نیز جان 3 نفر از هموطنان را گرفته است. تذکر به وزیر راه و شهرسازی تسریع در آسفالت قطعه 1 و 2 فیروزآبادکوار و فیروزآباد عسلویه که در6 ماه اخیر منجر به جان باختن  25 نفر از هموطنان شده است. تذکر به وزیر کشور در خصوص اینکه مبنای قانون نامه مدیرکل دفتر امور سیاسی و انتخابات استان فارس برابر تشکیل کمیته انتصابات استانی چیست، آیا این عمل نافی استقلال وزارتخانه‌ها در انتصابات نمی باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet