هدر اصلی
1397/10/30 16:45:36
سرویس اقتصادی
حسینی‌کیا:

میزان نیاز کشور به کالاهای مختلف با راه اندازی سامانه تولید تا مصرف مشخص می شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه حذف واسطه‌ها قیمت کالاها را کاهش می‌دهد، گفت: راه اندازی سامانه تولید تا مصرف نیاز واقعی کشور را مشخص می‌کند.
میزان نیاز کشور به کالاهای مختلف با راه اندازی سامانه تولید تا مصرف مشخص می شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه حذف واسطه‌ها قیمت کالاها را کاهش می‌دهد، گفت: راه اندازی سامانه تولید تا مصرف نیاز واقعی کشور را مشخص می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106115517876.jpg میزان,نیاز,کشور,به,کالاهای,مختلف,با,راه,اندازی,سامانه,تولید,تا,مصرف,مشخص,می,شود Icana

سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت اخذ تدابیر لازم برای تامین کالاهای موردنیاز شب عید، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای تامین مواد اولیه مورد نیاز کالای شب عید و حتی 6 ماه ابتدایی سال 98 تدابیر لازم را در نظر گیرد؛ تنظیم بازار به نظارت نیاز دارد تا مواد غذایی مانند آجیل، میوه و پوشاک به راحتی و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد و در اوج خرید و مصرف کمبود کالا یا افزایش قیمت ایجاد نشود.

در حال حاضر برخی در تلاش‌اند تا با احتکار کالا و عرضه آنها نزدیک عید قیمت‌ها را افزایش دهند از یک سو سازمان بازرسی باید با نظارت از بروز چنین اقدامات جلوگیری کند

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر برخی در تلاش‌اند تا با احتکار کالا و عرضه آنها نزدیک عید قیمت‌ها را افزایش دهند از یک سو سازمان بازرسی باید با نظارت از بروز چنین اقداماتی جلوگیری کند و از سوی دیگر در هر بخشی که کمبود وجود دارد با استفاده از واردات نیاز داخل برطرف شود؛ نمایندگان در جلسات با وزیر صمت بر کنترل و نظارت به منظور جلوگیری از افزایش قیمت‌ها تاکید می‌کنند؛ با مدیریت کالاهای موجود از بروز بحران جلوگیری می‌شود.

ضرورت تعیین تکلیف کالاها و مواد اولیه وارداتی موجود در گمرک

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف کالاها و مواد اولیه وارداتی موجود در گمرک، اظهار کرد: باید مواد اولیه وارداتی که نیاز تولید است بدون تشریفات اداری از گمرک ترخیص شوند در این شرایط می‌توان محصولات و کالاهای موردنیاز را تولید و ثبات قیمت‌ها در بازار شب عید را تضمین کرد.

دوفوریت تامین کالاهای اساسی

نقش سازمان حمایت از مصرف کننده در افزایش کیفیت کالاهای داخلی چیست؟

وی با بیان اینکه سازمان حمایت از مصرف کننده می‌تواند با پررنگ کردن نقش مشتری در قیمت گذاری و کیفیت تولیدات وظیفه خود را به درستی انجام دهد، ادامه داد: سازمان حمایت از مصرف‌کننده می‌تواند با کاهش قیمت کالاهای بی‌کیفیت، تولیدکنندگان را ملزم به افزایش کیفیت کالا کند. اگرچه این سازمان به وظایف خود عمل کرده اما تاکنون توقعات و انتظارات مشتریان برآورده نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: قیمت خرده فروشی با عمده فروشی و تولید در کشور تفاوت بسیار دارد به طور مثال قیمتی که در پشت کتاب‌ها درج می‌شود50 درصد قیمت واقعی است و 50 درصد باقی مانده به ناشر و فروشنده پرداخت می‌شود در حالیکه اگر در توزیع کالا واسطه‌ها کم شوند می‌توان قیمت عرضه کالا را کاهش داد به طور مثال در فروش کتاب نقش فروشنده و ناشر را یک نفر ایفا ‌کند.

راه اندازی سامانه تولید تا مصرف نیاز واقعی کشور را مشخص می‌کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در صورتی که سامانه تولید تا مصرف راه اندازی شود نیازهای کشور، کالاهای موجود در انبار، میزان فروش و... به روشنی مشخص می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet