هدر موبایل
1397/11/01 11:38:28
سرویس سیاسی
سعیدی مطرح کرد؛

اجرای طرح استانی شدن انتخابات در سال 98 منوط به بررسی به موقع این طرح است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر این طرح به موقع از سوی شورای نگهبان بررسی و تایید شود؛ قطعا برای انتخابات مجلس سال ۹۸ اجرایی می شود اما اگر با تاخیر صورت بگیرد و فرصت از دست برود و همچنین به زمان انتخابات سال ۹۸ نزدیک بشویم شاید با مشکل برخورد کنیم.
اجرای طرح استانی شدن انتخابات در سال 98 منوط به بررسی به موقع این طرح است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر این طرح به موقع از سوی شورای نگهبان بررسی و تایید شود؛ قطعا برای انتخابات مجلس سال ۹۸ اجرایی می شود اما اگر با تاخیر صورت بگیرد و فرصت از دست برود و همچنین به زمان انتخابات سال ۹۸ نزدیک بشویم شاید با مشکل برخورد کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/43625.jpg اجرای,طرح,استانی,شدن,انتخابات,در,سال,98,منوط,به,بررسی,به,موقع,این,طرح,است Icana

اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح استانی انتخابات گفت: با استانی شدن انتخابات نامزدهایی از سوی مردم انتخاب می شوند؛ که تفکر ملی دارند.

وی در ادامه همین مبحث افزود: در این طرح تلاش نمایندگان ازبخشی نگری وهمچنین توجه به مسائل وموضوعات محلی به سمت اندیشیدن به موضوعات کلان کشوری می رود.

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: در این برهه از زمان مجلس باید بیشتر وقت خو را بر روی موضوعات ومسائل ملی بگذارد که بتواند نقش اصلی خود را به خوبی ایفا کند.

   نماینده مردم تبریز عنوان کرد:در حال حاضرعمده مسائل و موضوعاتی که وقت نمایندگان را می گیرد؛ مسائل مربوط به حوزه های انتخابیه به خصوص روستا ها،شهرها،محلات وبخش های مختلف است و حل این مشکلات از وظایف اصلی دستگاه اجرایی کشور هستند.

این نماینده مجلس دهم افزود: اما به تدریج حل مسائل به سمت نمایندگان سوق پیدا کردند ونمایندگان به اجبار بایدبیشتر وقت خود را به در جهت رفع این موضوعات اختصاص دهند؛در حالی که وظایف اصلی نمایندگان قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون و همچنین رابط بین موکلین و مسئولان دستگاه های اجرایی است تا مسائل و مشکلات آنها را انتقال دهند.

سعیدی بیان کرد: اگر نمایندگان به مسائل جزئی تر ورود کنند؛ قطعا مشکلاتی در این رابطه بوجود می آید و هزینه هایی را برای کشور در بر خواهد داشت ولذا معتقدم با استانی شدن انتخابات یک گام درجهت حل این معضلات ومشکلاتی که بیان کردم برداشته خواهد شد.

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه کسانی در این طرح پیروز انتخابات می شوند؟ گفت:با استاتی شدن انتخابات کسانی می توانند پیروز انتخابات شوند؛که قطعا دارای تفکر ملی و همچنین جزو افراد برجسته همان استان هم باشند.

وی ادامه داد: افرادی صاحب کرسی های مجلس می شوند؛که بالاخره دارای تجربه کافی ، قدرت بینش،تفکر استراتژیک وهمچنین دید وسیع در حل مشکلات کلان کشور واستان داشته باشند.

نماینده مردم تبریز در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با استانی شدن انتخابات مبنی بر اینکه احتمال اجرای این طرح در انتخابات سال ۹۸ وجود دارد،اظهار کرد:اگر این طرح به موقع از سوی شورای نگهبان بررسی و تایید شود؛ قطعا برای انتخابات مجلس سال ۹۸ اجرایی می شود اما اگر با تاخیر صورت بگیرد وفرصت از دست برود و همچنین به زمان انتخابات سال ۹۸ نزدیک بشویم شاید با مشکل برخورد کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet