هدر اصلی
1397/11/02 14:36:00
سرویس اقتصادی
کیانپور مطرح کرد:

اجاره‌نشینان در برزخ گرانی؛ هزینه‌کرد دو سوم درآمد خانواده‌ها برای اجاره‌بها

عضو کمیسیون عمران مجلس نسبت به افزایش نرخ اجاره بها در کلانشهرها به ویژه تهران انتقاد کرد.
اجاره‌نشینان در برزخ گرانی؛ هزینه‌کرد دو سوم درآمد خانواده‌ها برای اجاره‌بها عضو کمیسیون عمران مجلس نسبت به افزایش نرخ اجاره بها در کلانشهرها به ویژه تهران انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803104216110579.jpg اجاره‌نشینان,در,برزخ,گرانی؛,هزینه‌کرد,دو,سوم,درآمد,خانواده‌ها,برای,اجاره‌بها Icana

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش چشمگیر و نگران‌کننده اجاره بها در کلانشهرها به ویژه تهران، گفت: متأسفانه نرخ اجاره بها از آغاز سال جاری روند رو به رشد داشته و این مسئله موجب شده که خانواده ها برای پیدا کردن مسکن اجاره ای دچار مشکلات بسیاری شوند.

 

تبلیغ اجاره روزانه خانه

 

دو سوم درآمد خانواده ها صرف پرداخت اجاره می شود

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه در شرایط کنونی بیش از دو سوم درآمد خانواده ها صرف پرداخت اجاره خانه می شود، افزود: این مسئله نشان دهنده وضعیت نگران کننده معیشت و اقتصاد خانواده ها است و قطعا باید برای کاهش این مشکلات فکری صورت گیرد.

رشد 30 تا 50 درصدی نرخ اجاره بها در کشور

طبق آمارها، نرخ اجاره بها از آغاز سال تاکنون از 30 تا 50 درصد رشد داشته است، گفت: این روند به هیچ عقلانی نیست و قطعا نباید مالکان تعرفه ها و نرخ های خود را متناسب با میزان افزایش قیمت خانه بالا ببرند

وی ادامه داد: طبق آمارها، نرخ اجاره بها از آغاز سال تاکنون از 30 تا 50 درصد رشد داشته است، گفت: این روند به هیچ عقلانی نیست و قطعا نباید مالکان تعرفه ها و نرخ های خود را متناسب با میزان افزایش قیمت خانه بالا ببرند.

سودجویی مالکان و مشاوران املاک از خلاء نظارتی در بازار اجاره بها

کیانپور با انتقاد از نبود نظارت بر بازار خرید و فروش و اجاره مسکن، گفت: امروز مالکان ساختمان ها، هم ارزش افزوده ناشی از افزایش قیمت مسکن را دریافت کرده و هم نرخ اجاره بها را بالا می برند و در این عرصه نظارت وزارتخانه وجود ندارد و هر مالکی نسبت به رویکرد و شرایط خود اجاره را بالا می برد و تنها اجاره نشین ها از این وضعیت آسیب می بینند.

سازمان تعزیرات باید به تلاطمات بازار اجاره مسکن ورود کند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: به نظر من مسکن اجاره ای نیز یک کالای مصرفی محسوب می شود و رویکرد قانونی دستگاههای نظارتی باید بر همین اساس باشد، یعنی سازمانی مانند تعزیرات حکومتی می تواند ورود کرده و نسبت به تخلفات املاکی ها و مالکان سودجو رسیدگی کنند.

بازار اجاره نشینی بیش از پیش داغ خواهد شد

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: امروز با افزایش 90 درصدی قیمت مسکن و ایجاد رکود تورمی در بازار مسکن، خانواده ها دیگر توان خرید خانه را ندارند، از این رو بازار اجاره نشینی بیش از پیش داغ خواهد شد، حال در این عرصه با افزایش تقاضا، دلالان و سودجوها قطعا مسیر افزایش نرخ اجاره بها را دنبال می کنند که قطعا وزارت راه و شهرسازی و دستگاه های نظارتی باید نسبت به کنترل بازار اقدام کنند./

مرتضی ندرلو

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet