هدر اصلی
1397/11/01 11:34:48
سرویس فرهنگی
۴۰سالگی انقلاب:

ظرفیت‌های علمی بی‌نظیری در کشور ایجاد شده است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ظرفیت‌های بی‌نظیری در کشور در نتیجه انقلاب ایجاد شده به گونه‌ای که رشد شتاب علمی در ایران بسیار بی‌نظیر است.
ظرفیت‌های علمی بی‌نظیری در کشور ایجاد شده است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ظرفیت‌های بی‌نظیری در کشور در نتیجه انقلاب ایجاد شده به گونه‌ای که رشد شتاب علمی در ایران بسیار بی‌نظیر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201704103454329679.jpg ظرفیت‌های,علمی,بی‌نظیری,در,کشور,ایجاد,شده,است Icana

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب گفت: انقلاب اسلامی که در آستانه چهلمین سال خود است، دستاوردهای بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف داشت، یکی از حوزه‌هایی که بسیار در نوع خود حائز اهمیت است و یک شاخصه مهم در ارزیابی کشورها به حساب می‌آید بحث علم و فناوری است چراکه امروزه اقتصاد و اقتدار کشورها مدیون و زاییده دانش و علم است.

امروزه اقتصاد و اقتدار کشورها مدیون و زاییده دانش و علم است

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر امروز کشورهایی در دنیا به سایر کشورها ظلم می‌کنند، در سایه دسترسی آنها به ثروت، علم و دانش است لذا این شاخص مهمی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تعداد دانشجویان قبل از انقلاب در ایران از نظر کمی حدود 175 هزار نفر بود اما امروز بیش از 4.5 میلیون نفر در کشور دانشجو هستند و این نشان می‌دهد که زیرساخت‌های بسیار زیادی در این حوزه فراهم شده است.

تعداد دانشگاه‌های ایران قبل از انقلاب انگشت شمار بود

وی با بیان اینکه تعداد دانشگاه‌های ایران قبل از انقلاب انگشت شمار بود خاطر نشان کرد: اکنون بیش از 2500 مجموعه دانشگاهی در سراسر کشور عدالت آموزشی را پراکنده کرده است و این در حالی است که قبلا دانشجویان را حتی برای رشته‌های معمولی به خارج از کشور می‌فرستادیم اما امروز هیچ رشته علمی نداریم که در کشور تا مقطع دکتری دانشجو در آن پذیرش نشود.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: این نشان دهنده ظرفیت‌های بی‌نظیری است که در کشور در نتیجه انقلاب شکوهمند اسلامی ایجاد شده است. امروزه رشته‌هایی به عنوان رشته‌های های‌تِک و پر طرفدار تا مقطع دکتری پذیرش دانشجو دارند. رشته‌هایی مثل نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، هوافضا، IT و سلول‌های بنیادی همگی از جمله این رشته‌ها است که نشان‌دهنده شرایط علمی بسیار خوب در کشور است.

هیچ رشته علمی نداریم که در کشور تا مقطع دکتری دانشجو در آن پذیرش نشود

شتاب علمی در ایران بسیار رو به رشد است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه قبل از انقلاب پزشکان هندی در بیمارستان‌ها فعالیت می‌کردند گفت: امروز در اقصی نقاط کشور پزشکان متبحر که در دانشگاه‌های ایران تربیت و آموزش دیده شدند، در صدر امور قرار گرفتند و همگی نشان می‌دهد که شتاب بسیار رو به رشدی در کشور وجود دارد به گونه‌ای که در شتاب علمی رتبه اول دنیا را توانستیم در برخی مواقع و سال‌ها به دست بیاوریم.

نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ تصریح کرد: وضعیت مطلوب و روند رو به رشدی در حوزه علمی داریم که نوید آینده درخشانی را در شرایط علمی و فن‌آوری کشور به همراه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet