هدر اصلی
1397/11/01 11:39:27
سرویس سیاسی
صادقی خبر داد:

اجرای طرح نظام شفافیت ارزیاب‌پذیر به صورت پایلوت در وزارت کار

رئیس فراکسیون شفافیت مجلس از اجرای طرح نظام شفاف ارزیاب‌پذیر به صورت پایلوت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.
اجرای طرح نظام شفافیت ارزیاب‌پذیر به صورت پایلوت در وزارت کار رئیس فراکسیون شفافیت مجلس از اجرای طرح نظام شفاف ارزیاب‌پذیر به صورت پایلوت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603100047991542.jpg اجرای,طرح,نظام,شفافیت,ارزیاب‌پذیر,به,صورت,پایلوت,در,وزارت,کار Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح جلسه فراکسیون شفافیت با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعد از معارفه درخواست کردند تا در حوزه شفافیت این وزارتخانه گام مهمی برداشته شود، لذا در قالب فراکسیون شفاف سازی طرحی با همکاری مرکز پژوهش ها آماده و به موجب این طرح کمیته شفافیت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شد.

اجرای طرح شفاف‌سازی به صورت پایلوت در وزارت کار

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما به دنبال اجرای این طرح به صورت پایلوت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستیم زیرا قالب تَسری دادن به سایر دستگاه های اجرایی را دارد، در واقع شفافیت سیستماتیک به موجب این طرح در همه معاونت ها و سازمان های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد خواهد شد.

با اجرای طرح نظام شفاف ارزیاب پذیر عزل و نصب‌ها، پروژه‌ها، قراردادها، درآمد و هزینه‌ها و همه مناسبات وزارت کار از نظام شفاف ارزیاب پذیر برخوردار می‌شوند.

 

وی افزود: این موضوع در قانون دسترسی آزاد به اطلاعات و ارتقاء نظام سلامت اداری وجود دارد، این طرح هم به موجب این قوانین تنظیم شده تا عزل و نصب‌ها، پروژه‌ها، قراردادها، درآمدها و هزینه‌ها و همه مناسبات از نظام شفاف ارزیاب پذیر برخوردار شوند.

 

 

سیستم نظام شفاف ارزیاب پذیر همه مجموعه وزارت کار و شستا را پوشش می‌دهد

صادقی با بیان اینکه طرح مذکور تمام مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همه سازمان‌های متبوع آن از جمله شستا را پوشش می‌دهد، یادآور شد: مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قدم های اول این طرح را جدی گرفته‌اند و در انتشار اسامی هیات مدیریه هم گام خوبی برداشته شده است، هرچند این اقدامات کافی نیست و باید تداوم داشته باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح مذکور دارای سقف زمانی نیست زیرا تنها کلیات و چارچوب این سیستم شفافیت تعبیه شده است اما در ادامه قائل به تعیین سقف زمانی برای اجرای طرح هستیم.

مجلس به دنبال دائمی کردن قانون ارتقاء نظام سلامت اداری

صادقی در مورد قانون ارتقاء نظام سلامت اداری، گفت: اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ مهلت اجرای آزمایشی این قانون به پایان می‌رسد، لایحه تمدید اجرای آزمایشی تا پایان سال 1398 هم در دستور کار مجلس قرار گرفته است اما سه متن از سوی دولت و قوه قضاییه و مرکز پژوهش‌ها برای دائمی کردن این قانون تهیه شده که بنا بر اظهارت مطرح لایحه قوه قضاییه کامل تر از بقیه است.

وی افزود: با توجه به اینکه مهلت اجرای آزمایشی این قانون رو به پایان است، در تلاشیم تا با همکاری کمیسیون اجتماعی و تمام دستگاه‌های مرتبط سه لایحه و طرح قانون دائمی را رصد و زودتر در مجلس تعیین تکلیف کنیم.

رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در قانون آزمایشی مذکور و قانون برنامه پنجم توسعه بر تشکیل شورای دستگاه نظارتی تاکید شده، این شورا هم در حال حاضر تشکیل شده اما در قانون برنامه ششم به آن پرداخته نشده است، لذا در جریان دائمی کردن این قانون به دنبال تعیین تکلیف این شورا هم خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet