هدر اصلی
1397/11/01 13:03:38
سرویس سیاسی
میرزایی مطرح کرد:

تشدید رقابت تسلیحاتی نتیجه خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای خواهد بود

عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد موجب تشدید رقابت تسلیحاتی در دنیا می شود.
تشدید رقابت تسلیحاتی نتیجه خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای خواهد بود عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد موجب تشدید رقابت تسلیحاتی در دنیا می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/123242.jpg تشدید,رقابت,تسلیحاتی,نتیجه,خروج,آمریکا,از,پیمان,منع,موشک‌های,هسته‌ای,خواهد,بود Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دلایل تاکید ترامپ بر خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد با روس ها، گفت: آزمایش موشکی که روسیه طی چند ماه گذشته انجام داد موجب شد آمریکایی ها به فکر تجدید نظر در خصوص پیمان مذکور باشند و حتی به سمت خروج از این پیمان گام بردارند.

هراس آمریکا از پیشی گرفتن روسیه و چین در حوزه موشکی

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در واقع واشنگتن تصور می کند که روسیه و چین طی چند مدت گذشته با سرعت زیادی در حوزه موشکی از آنها فاصله گرفته اند که این مهم می تواند منافع آنها را به خطر بیاندازد؛ یادآور می شود که ترامپ نیز نشان داده که همواره به اصل منافع آمریکا در پیمان نامه ها پایبند است و هیچ مولفه دیگری برایش اهمیت ندارد.

جلال میرزایی

تشدید رقابت تسلیحاتی در دنیا از تبعات خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد

وی با اشاره به تبعات خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، ادامه داد: تشدید رقابت تسلیحاتی در دنیا اولین و مهمترین نتیجه اقدام خطرناک ترامپ خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه موشک های نسل  میان‌برد دارای ویژگی حمل کلاهک هسته ای هستند که امری خطرناک برای سایر کشورها محسوب می شود، اظهار کرد: باید یادآور شد توسعه سلاح های کشتار جمعی صرفا به معنای بروز جنگ جهانی نیست بلکه گاهی می تواند نقش بازدارندگی را ایفا کند که در واقع این مهم هدفی است که در پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد دنبال شد.

ترامپ تصور می کند نیروی بازدارندگی آمریکا در حال تضعیف شدن است

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز ترامپ تصور می کند نیروی بازدارندگی آمریکا در حال تضعیف شدن است و قصد دارد برای تقویت سیاست تک قطبی گیری کشورش از پیمان مذکور خارج شود.

به گزارشخبرگزاری خانه ملت، پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (آی‌ان‌اف) در سال ۱۹۸۷ در واشنگتن میان رهبران ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی برای حذف موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌برد امضا شد و رونالد ریگان، رئیس جمهوری آمریکا و میخائیل گوباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی آن را امضا کرده‌اند. این پیمان تولید و آزمایش موشک‌های کوتاه برد ۵۰۰ کیلومتر تا میان بردهایی ۵۵۰۰ کیلومتری را منع می‌کرد.

این مهم در حالیست که چندی پیش رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که کشورش را از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد خارج می‌کند؛ پیمانی که در سال ۱۹۸۷ بین آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی امضا شد و هدف از آن نابودی موشک‌های کوتاه‌برد و میان‌برد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet