ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/11/01 15:00:35
سرویس صحن
یوسف‌نژاد قرائت کرد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102017015124.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد در نشست علنی امروز (دوشنبه، یک بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

- تذکر علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نکا، گلوگاه خطاب به وزیر جهاد کشاورزی: چرا اجازه جمع‌آوری و بهره‌برداری درختان شکسته، افتاده و ریشه‌کن شده را به واحدهای صنعتی و مجریان طرح‌ها در جنگل‌های شمال نمی‌دهید.

- تذکرسیدقاسم جاسمی  نماینده مردم کرمانشاه خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت: وضعیت نابسمانان خودرو در بازار کشور موجی از نارضایتی مردم را به وجود آورده و این نارضایتی در مسیر دشمن حرکت کردن است، شما به جای جابه‌جا کردن مدیرعامل فکری به حال مدیریت ضعیف خود کنید.

- تذکر حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم، بهارستان خطاب به ریاست جمهوری: چرا در مورد بازداشت مرضیه هاشمی سکوت اختیار کرده‌اید. همچنین تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد چرا بازار خودرو در انحصار چند قطعه ساز قرار گرفته است، چرا عده‌ای با واردات قطعات خودرو زمینه‌ساز اخراج و بیکاری بیش از 260 هزار کارگر صنایع خودروسازی را فراهم کرده‌اند؟، همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش: چرا برای احیای واقعی اتحادیه دانش آموزی، امید و پرورشی فکری نمی‌کنید. همچنین تذکر خطاب به وزیر آموزش و پرورش: چرا همه مدارس شبه غیرانتفاعی شهرستان رباط کریم در شهر پرند واقع شده‌اند. تذکر خطاب به وزیر کشور: چرا به فکر مدیریت سیاسی شهر پرند نیستید و بخشدار این شهر را معرفی نمی‌کنید.

- تذکر یعقوب شیویاری  نماینده مردم میانه به وزیر راه و شهرسازی: تمامی پروژه‌های حوزه وزارت راه و شهرسازی در شهرستان میانه تعطیل و غیرفعال شده است.

- تذکر فرهاد تجری نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب، گیلان غرب خطاب به وزیر نفت: جلوگیری از تزریق گاز آلوده به شبکه گاز مصرفی شهری استان کرمانشاه که باعث از کار افتادن و خرابی سیستم مذکور شده است. همچنین تذکر وی به همراه 5 تن از نمایندگان استان کرمانشاه به ریاست جمهور: تسریع در پرداخت و رفع ممانعت بانک مرکزی در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مورد نیاز منطقه زلزله زده در استان کرمانشاه.

- تذکر محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه خطاب به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع تجهیز شالیزارهای استان گیلان.

- تذکر شهاب نادری نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر خطاب به وزیر آموزش و پرورش: بی توجهی به منطقه زلزله زده اورامانات، بخش مدارس، آموزش و فرهنگی. همچنین تذکر به وزیر نیرو: لجبازی وزارت نیرو در جذب نیروهای بومی و فراری دادن جوانان مومن و متعهد به نظام و این آب و خاک در منطقه اورامانات.

- تذکر علی بختیاری نماینده مردم بافت، رابر، ارزوئیه خطاب به وزیر راه و شهرسازی: عدم پیشرفت طرح‌های راهسازی شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه و تعیین تکلیف منازل که سال‌ها قبل ساخته شده‌اند.

- تذکر احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان خطاب به ریاست جمهوری: در راستای تثبیت اقتصاد و معیشت مردم و جلب اعتماد مردم و جلوگیری از صدور بخشنامه‌های متعدد و متناقض وزارتخانه‌ها و به ویژه مسئله بیمه در دولت که باید با قدرت صورت گیرد و در این زمینه وحدت رویه اتخاذ کند.

- تذکر عین الله شریف پور نماینده مردم ماکو، چالدران، پلدشت، شوط خطاب به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص تأمین اعتبار به منظور ساماندهی راه‌های چشمه‌ها و ایجاد سرویس‌های بهداشتی برای عشایر در ییلاقات چالدران.

- تذکر حسن بهرام نیا نماینده مردم نهاوند خطاب به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص شکواییه کشاورزان از کارخانجات تولید قند و شکر به لحاظ تحویل شکر به جای قند. همچنین تذکر به وزیر کشور در جهت عدم دریافت 3 ماه حقوق معوقه کارکنان و کارگران شهرداری شهرستان نهاوند.

- تذکر سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک، البرز خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: با توجه به پیشینه فرهنگی بی‌بدیل قزوین انتظار داریم از میان شایستگان بومی، سکانداری برای فرهنگ استان انتخاب شود. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی: دستور عاجل برای تأمین و تخصیص بودجه و اعتبار جهت اجرای پروژه‌های استخر ذخیره آب و جاده بین‌المزارع کشاورزی در روستاهای استان قزوین، تذکر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت ساماندهی و جلوگیری از افزایش قیمت گوشت قرمز و مرغ. همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضرورت تخصیص و تأمین اعتبار لازم جهت اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای مزارع و باغات کشاورزی، تذکر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص دستور عاجل برای تأمین بودجه و اعتبار جهت اجرای پروژه کانالیزه کردن انهار کشاورزی.

- تذکر بیت الله عبداللهی  نماینده مردم اهر، هریس خطاب به وزیر نیرو: چرا استان آذربایجان شرقی در تولید برق از ضعیف‌ترین استان‌های کشور است.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت: چرا احکام قرارداد بازرسان برابر قانون مدیریت خدمات کشوری به دیوان عدالت اداری اصلاح و صادر نمی‌شود. همچنین خطاب به وزیر کشور: جلوگیری از قاچاق گوسفند زنده با توجه به نیاز داخلی و قیمت گوشت قرمز ضرورت غیرقابل خدشه است که متأسفانه به آن توجه نشده است، تصمیم‌گیری و اقدام به موقع در این مورد لازم است.

- تذکر علی کاظمی باباحیدری نماینده مردم اردل، فارسان خطاب به وزیر کشور در خصوص سخنان غیرکارشناسی استاندار اصفهان مبنی بر انتقال آب از سرشاخه‌های کارون.

- تذکر سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان خطاب به وزرای اطلاعات و کشور در خصوص لزوم بررسی علت دعوت از مجرم امنیتی فتنه 88 در جلسه شورای شهر تهران، همچنین تذکر به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص لزوم رسیدگی سریع به تخلفات متعدد سازمان خصوصی سازی و برخورد با تیم مدیریتی متخلف و بازگرداندن شرکت‌های واگذاری شده به بیت‌المال جهت صیانت از حقوق مردم، تذکر به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه در جهت لزوم تسریع در انتصاب رایزن اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در کشور سوریه و تقویت دیپلماسی اقتصادی در کشورهای عراق و سوریه، تذکر به وزیر ارتباطات در خصوص لزوم عذرخواهی وی از مردم استان اصفهان بابت انتشار کلیپی نادرست از فضای مجازی علیه مردم استان اصفهان و زاینده‌رود که موجب جوسازی ناعادلانه بدخواهان شده است.

- تذکر سیدحمایت میرزاده نماینده مردم گرمی خطاب به وزیر نیرو در خصوص علت بی‌توجهی به مصوبات وزیر قبلی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان اردبیل در شهرستان حوزه انتخابیه.

- تذکر اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد خطاب به وزیر راه و شهرسازی در خصوص اینکه گردنه اسدآباد در هر هفته قربانی می‌گیرد، چرا دستور لازم برای اقدامات فنی داده نمی‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet