هدر موبایل
1397/11/01 17:15:25
سرویس اجتماعی
گل مرادی خبر داد:

تلاش وکلای ملت برای تدوین طرح جامع ساماندهی حوزه مدیریت منابع انسانی

رئیس فراکسیون مدیریت منابع انسانی مجلس، از تلاش این فراکسیون برای تدوین طرحی جامع در جهت ساماندهی حوزه مدیریت منابع انسانی خبر داد که با تصویب آن پشتوانه‌ای قانونی برای تحقق سیاست‌های اجرایی این حوزه ایجاد شود.
تلاش وکلای ملت برای تدوین طرح جامع ساماندهی حوزه مدیریت منابع انسانی رئیس فراکسیون مدیریت منابع انسانی مجلس، از تلاش این فراکسیون برای تدوین طرحی جامع در جهت ساماندهی حوزه مدیریت منابع انسانی خبر داد که با تصویب آن پشتوانه‌ای قانونی برای تحقق سیاست‌های اجرایی این حوزه ایجاد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901103222987776.jpg تلاش,وکلای,ملت,برای,تدوین,طرح,جامع,ساماندهی,حوزه,مدیریت,منابع,انسانی Icana

علی گل مرادی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزییات نشست شب گذشته دوشنبه (یکم بهمن ماه) فراکسیون منابع انسانی، گفت: ما یک کارگروه تخصصی با مشارکت تعدادی از نمایندگان مجلس تشکیل دادیم که پیرامون موضوع توسعه پایدار در حوزه مدیریت منابع انسانی به عنوان یک موضوع بسیار مهم و کلیدی فعالیت کرده تا بتوانیم نقش موثری در جهت رفع نواقص موجود در این بخش داشته باشد.

 

سوءمدیریت در حوزه منابع انسانی عامل بسیاری از مشکلات کنونی کشور است

نماینده مردم بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امروزه عمده مشکلات کشور به سوءمدیریت به ویژه در حوزه مدیریت منابع انسانی برمی‌گردد به این معنا که تاکنون هم عملکرد مدیران و هم مدیریت منابع انسانی ضعیف بوده است.

وی تصریح کرد: ما نتوانسته‌ایم توسعه منابع انسانی را به درستی مورد توجه قرار داده و آن را به عنوان عامل اساسی توسعه پایدار مدنظر قرار دهیم که مشکلات کنونی کشور هم از همین ضعف بزرگ نشات می‌گیرد.

 

برنامه‌ریزی فراکسیون منابع انسانی برای برقراری ارتباط تنگاتنگ با دانشگاه‌ها

گل مرادی افزود: هم‌اکنون فراکسیون منابع انسانی در حال برنامه‌ریزی برای برقراری ارتباط تنگاتنگ با دانشگاه‌ها، معاونت‌ها و واحدهای منابع انسانی در دستگاه های اجرایی است، چرا که معتقدیم با بهره‌مندی از خرد جمعی و ظرفیت‌های علمی موجود در این حوزه می‌توانیم در راستای بهبود مدیریت منابع انسانی گام بلندی برداریم، ضمن اینکه برای اعمال مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح در جهت بهبود وضعیت موجود و دستیابی به شرایط مطلوب به شدت نیازمند تفکر استراتژیک هستیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: ما در تلاش هستیم تا نقاط قوت و ضعف را به عنوان عوامل محیط درونی و فرصت‌ها و تهدیدها را در قالب عوامل بیرونی به صورت کارشناسانه مورد توجه قرار دهیم، در همین راستا نشست روز گذشته بدین منظور برگزار شد که برای نیل به این هدف بزرگ، شیوه های مختلف مدیریت منابع انسانی در جهت توسعه پایدار تمام سیاست‌های اجرایی را احصاء کرده و یک نقشه راهی تعریف کنیم که بر اساس آن بتوانیم با تعریف چشم‌انداز به وضعیت مطلوب در جهت مدیریت صحیح منابع انسانی برسیم.

گل مرادی عنوان کرد: سیاست‌های اجرایی در جهت رفع نواقص موجود در حوزه مدیریت منابع انسانی می‌تواند موارد متعددی باشد که ما تنها از یک بخش آنها آگاه هستیم و بخش دیگر را هم خبرگان اجتماعی باید در اختیارمان قرار دهند، ضمن اینکه برای نهایی و نهادینه کردن این هدف باید بررسی این سیاست‌های اجرایی را به درستی و بر اساس برنامه زمان‌بندی شده و هدفمند در دستورکار قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر لازم باشد قطعا فراکسیون منابع انسانی طرحی را برای هر سیاست اجرایی در حوزه مدیریت منابع انسانی تدوین کرده که در مجلس مصوب کنیم تا به عنوان قانون، پشتوانه محکمی برای اجرایی شدن این سیاست‌ها قرار گیرد.

 

نشست آتی فراکسیون منابع انسانی با مسئولان دانشکده مطالعات جهان برگزار می‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: قرار بر این شده که بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، هفته آینده این فراکسیون نشست مشترکی با مسئولان دانشکده مطالعات جهان داشته باشد تا بتوانیم از طریق هم‌اندیشی با آنها از ظرفیت‌ها و الگوهای موفق جهانی در این حوزه بهره‌مند شویم.

رئیس فراکسیون مدیریت منابع انسانی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: یکی از سیاست‌های فراکسیون منابع انسانی در این حوزه، این بوده که برای اثربخشی و انجام اقدامات کاربردی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی برای حضور در نشست‌های آتی این فراکسیون دعوت به عمل آوریم./

 

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet