هدر اصلی
1397/11/02 07:20:00
سرویس فرهنگی
سلیمی:

آفت برگزاری آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی به صورت غیرمتمرکز

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش مجلس با مثبت دانستن برگزاری آزمون ورودی به دوره تحصیلات تکمیلی به صورت متمرکز گفت: برگزاری آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی به صورت غیرمتمرکز باعث انتخاب سلیقه ای در ورود دانشجویان به دانشگاه می شود.
آفت برگزاری آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی به صورت غیرمتمرکز عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش مجلس با مثبت دانستن برگزاری آزمون ورودی به دوره تحصیلات تکمیلی به صورت متمرکز گفت: برگزاری آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی به صورت غیرمتمرکز باعث انتخاب سلیقه ای در ورود دانشجویان به دانشگاه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201603103557263556.jpg آفت,برگزاری,آزمون,ورودی,تحصیلات,تکمیلی,به,صورت,غیرمتمرکز Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  با اشاره به شنیدن زمزمه هایی برای حذف آزمون متمرکز در ورود دانشجویان به دوره تحصیلات تکمیلی گفت: برای برگزاری آزمون پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی ارشد و دکتری؛ آنچه در قانون به صراحت به آن تاکید شده، برگزاری آنها به صورت متمرکز است و اگر دولت قصد انجام آن به صورت غیرمتمرکز دارد، باید برنامه خود را اعلام نماید.

علیرضا سلیمی

برگزاری آزمون غیر متمرکز در دوره تحصیلات تکمیلی باعث اعتراض دانشجویان شده بود

عضو هیأت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه یکی از دلایل مهم در برگزاری آزمون پذیرش دانشجو به صورت متمرکز در دوره کارشناسی ارشد و دکتری، سلیقه ای عمل کردن دانشگاه ها در انتخاب دانشجو است و این سلیقه ای عمل کردن باعث به وجود آمدن اعتراضات زیادی میان دانشجویان شده بود که تصمیم بر این شد آزمون پذیرش دانشجو علی الخصوص برای دوره دکتری از غیر متمرکز به متمرکز تبدیل شود.

یکی از مهم ترین مزیت های آزمون متمرکز، انتخاب برترین ها و شایسته ترین ها می باشد

انتخاب شایسته ها ونخبگان؛ از مزیت های برگزاری متمرکز آزمون ورودی دوره تحصیلات تکمیلی

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس ادامه داد: متمرکز برگزار شدن آزمون پذیرش دانشجو به صورت متمرکز در دوره کارشناسی ارشد و دکتری فواید زیادی به دنبال دارد و یکی از مهم ترین مزیت های آن، انتخاب برترین ها و شایسته ترین ها می باشد و این مزیت بسیار بزرگی است  که افراد نخبه و برتر علمی وارد دوره تحصیلات تکمیلی می شوند.

در صورت وجود برنامه،دولت مجلس را مطلع سازد

وی تصریح کرد: اگر دولت و وزارت علوم برای غیر متمرکز برگزار شدن آزمون پذیرش دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی برنامه ای دارد، می بایست نمایندگان مجلس را از این برنامه مطلع سازد تا نمایندگان برای آن تصمیم گیری کنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد:آنچه باید موردتوجه دولت ووزارت علوم قرار گیرد، شایسته گزینی در انتخاب دانشجو است و در حال حاضر برای دوره تحصیلات برگزاری آزمون به صورت متمرکز است؛ چراکه این روش از سلیقه ای عمل کردن جلوگیری کرده و عدالت  آموزشی را برقرار می کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet