هدر موبایل
1397/11/02 01:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها

اطمینان خاطر لهستان به ایران در مورد کنفرانس ورشو

معاون وزیر امور خارجه لهستان در دیدار با همتای ایرانی خود در تهران اطمینان داد که نشستی که با همکاری آمریکا ماه آینده در ورشو برگزار می‌شود، به‌هیچ‌وجه علیه جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود.
اطمینان خاطر لهستان به ایران در مورد کنفرانس ورشو معاون وزیر امور خارجه لهستان در دیدار با همتای ایرانی خود در تهران اطمینان داد که نشستی که با همکاری آمریکا ماه آینده در ورشو برگزار می‌شود، به‌هیچ‌وجه علیه جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101442906150.jpg اطمینان,خاطر,لهستان,به,ایران,در,مورد,کنفرانس,ورشو Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،آقای ماچی پرز میسلاو لانگ معاون وزیر امور خارجه لهستان که در رأس یک هیئت سیاسی به‌منظور گفتگو و مذاکره با آقای عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان وارد تهران شده است، روز دوشنبه با همتای ایرانی خود در ارتباط با کنفرانس به‌اصطلاح صلح و امنیت خاورمیانه که با همکاری مشترک لهستان و آمریکا در ورشو در بهمن ماه برگزار می‌شود، دیدار و گفتگو کرد.

این مقام لهستانی با اشاره به سابقه بسیار خوب مناسبات دوجانبه و تأکید مجدد بر حمایت قاطع کشورش از برجام، در ارتباط با برگزاری نشست ورشو اظهار داشت: «در این کنفرانس پیشبرد صلح و امنیت در خاورمیانه در کلّیت خود مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت و به هیچ وجه علیه هیچ کشوری از جمله جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود».

وی تأکید کرد: «لهستان معتقد است ایران به‌عنوان یکی از بازیگران مهم خاورمیانه نقش مؤثری در شکل‌گیری تحولات منطقه دارد. هدف لهستان از برگزاری این کنفرانس کمک به حل مشکلات منطقه است و لهستان به‌عنوان دوست ایران اجازه نخواهد داد تا علیه ایران اقدامی صورت گیرد».

در این دیدار، دکتر عراقچی نیز تأکید کرد: «بحران خاورمیانه در اشغالگری رژیم صهیونیستی ریشه دارد و اصلی‌ترین مشکل منطقه رژیم صهیونیستی و سیاست‌های غاصبانه و سرکوبگرانه آن است؛ لذا تا زمانی که مردم فلسطین به حقوق مشروع خود نرسند، منطقه روی آرامش به خود نخواهد دید، این‌که چنین موضوع مهمی در دستور کار کنفرانس قرار نگرفته، نشان‌دهنده یک‌سویه بودن این کنفرانس است و معلوم است که آمریکا اهداف دیگری را از برگزاری آن دنبال می‌کند».

عراقچی همچنین افزود: «مشکل دیگر منطقه، سیاست‌های ماجراجویانه دولت آمریکا است. در حالی که آمریکا در صدد نابودی برجام به‌عنوان تنها محصول دیپلماسی و مذاکره در این منطقه حساس است، چگونه می‌تواند ادعا کند که در پی حل مشکلات این منطقه است؟!».

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با غیرقابل قبول دانستن دلایل دولت لهستان در همراهی با دولت آمریکا در برگزاری کنفرانس ورشو تصریح کرد: «دولت لهستان باید نیات واقعی دولت آمریکا از این کنفرانس را درک کرده و متوجه عواقب آن باشد».

به گزارش تسنیم عراقچی در پایان تأکید کرد: «جمهوری اسلامی ایران همواره به‌دنبال برقراری صلح و امنیت در منطقه بوده و این را در مبارزه با گروههای تروریستی همچون داعش به‌اثبات رسانده است؛ اما اجازه ائتلاف‌سازی علیه منافع خود را به هیچ کشوری در منطقه یا خارج از آن نخواهد داد».

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet