شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1397/11/02 10:13:15
سرویس سیاسی
پوربافرانی:

استانی شدن انتخابات سبب ورود نخبگان به قوه مقننه نمی‌شود

نماینده مردم نایین در مجلس اعتقاد دارد استانی شدن انتخابات سبب ورود نخبگان به قوه مقننه نمی شود.
استانی شدن انتخابات سبب ورود نخبگان به قوه مقننه نمی‌شود نماینده مردم نایین در مجلس اعتقاد دارد استانی شدن انتخابات سبب ورود نخبگان به قوه مقننه نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101137296164.jpg استانی,شدن,انتخابات,سبب,ورود,نخبگان,به,قوه,مقننه,نمی‌شود Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص طرح استانی شدن انتخابات قوه مقننه، گفت: وقتی لایحه جامع انتخابات در حال تدوین است و همه ابعاد مرتبط با انتخابات در آن دیده شده است دیگر طرح چنین مواردی جای تامل ندارد.

ابعاد گوناگون طرح استانی شدن انتخابات بررسی نشده است

نماینده مردم نایین، خور، بیابانک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید تاکید کرد که ابعاد گوناگون طرح استانی شدن انتخابات بررسی نشده و صرفا به میزان آراء انتخاب نمایندگان توجه شده که موجب می شود این طرح خیلی پخته نباشد.

مردم تصور می کنند طرح جدید انتخابات منجر به حذف حمایت از شهرهای کوچک می شود

وی در این راستا، ادامه داد: متاسفانه ذهنیت منفی در بین مردم شکل گرفته که استانی شدن انتخابات قوه مقننه منجر به حذف شهرهای کوچک خواهد شد و عملا این مناطق از حمایت لازم برخودار نخواهند شد.

طراحان استانی شدن اهداف طرح را تشریح کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اصل پرداختن به شیوه انتخباب نمایندگان مجلس خوب است اما رویه مذکور به صلاح شهرهای کوچک و بزرگ نیست، تصریح کرد: به نظر می رسد طراحان باید پاسخ دهند با استانی شدن انتخابات مجلس درصدد رسیدن به چه هدفی هستند که امروز به دست نمی آید؟.

استانی شدن انتخابات سبب به ورود نخبگان به قوه مقننه نمی شود

وی با اشاره به اینکه برخی اعتقاد دارند که این رویه منجر به ورود نخبگان به قوه مقننه می شود، تصریح کرد: در این راستا باید گفت با بررسی دوره های گذشته قوه مقننه می توان مشاهده کرد که افراد از طریق قرار گرفتن در لیست انتخاباتی وارد مجلس شده اند که در این لیست ها افراد نخبه و حتی افراد ضعیف وجود داشته اند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اصل بررسی میزان هزینه تبلیغات و نحوه تبلیغات انتخاباتی درست است اما شخصا با طرحی که افراد ارائه کردند مخالف هستم./

  • بیشتر بخوانید؛

هزینه های تبلیغات در استانی شدن انتخابات مجلس چه تغییری می کند؟

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet