هدر اصلی
1397/11/02 15:38:18
سرویس سیاسی
نوروزی:

بازداشت و رفتار قرون وسطایی با خبرنگار مسلمان پرس تی وی تعدی از قانون و خلاف روح جوامع انسانی است

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی معتقد است آمریکا برای افرادی مانند مرضیه هاشمی که روشنگری می کنند و فرهنگ بالنده ایران را بعد از ۴۰ سال تبلیغات منفی هیات حاکمه آمریکا،تبلیغ می کنند این مشکلات را ایجاد کرده است.
بازداشت و رفتار قرون وسطایی با خبرنگار مسلمان پرس تی وی تعدی از قانون و خلاف روح جوامع انسانی است سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی معتقد است آمریکا برای افرادی مانند مرضیه هاشمی که روشنگری می کنند و فرهنگ بالنده ایران را بعد از ۴۰ سال تبلیغات منفی هیات حاکمه آمریکا،تبلیغ می کنند این مشکلات را ایجاد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901102185178095.jpg بازداشت,و,رفتار,قرون,وسطایی,با,خبرنگار,مسلمان,پرس,تی,وی,تعدی,از,قانون,و,خلاف,روح,جوامع,انسانی,است Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به بازداشت خبرنگار پرس تی وی در کشور آمریکا،گفت:از نظر حقوق بین الملل،حقوق سازمان ملل متحد و حقوق ایران عمل دولت آمریکا مصداق خلاف قانون و تعدی از روح و مفاد قانون بین الملل و سازمان ملل متحد و قانون جمهوری اسلامی است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس،افزود:چراکه از نظر قانون سازمان ملل هر شخصی در انتخاب عقیده، مذهب،پوشش،رفتار و منش و کردار آزاد است،خانم هایی که مسلمان شده اند و اختیار دارند لباس اسلامی بپوشند؛کشور آمریکا در آن مسلمانان زیادی وجود دارد و این موضوع از نظر قانون آمریکا شناخته شده است؛ بنابراین ایشان یک آمریکایی مسلمان شده  و در استخدام تلویزیون جمهوری اسلامی ایران و  آزاد هستند.

بیشتر بخوانید:

 

رفتار مغرضانه با خبرنگار پرس تی وی نشان می دهد که آمریکا در بسیاری از مسائل شکست خورده است

وی با بیان اینکه برخوردهای دادگاه آمریکایی با این خانم خبرنگار، خلاف روح قانون ، خلاف روح جوامع انسانی و عملی بسیار زشت و ناپسند است،مطرح کرد: به نظر می‌رسد این نوع برخوردها در حقیقت نوعی غرض ورزی،برخورد خلاف قانون و خلاف عرف ،خلاف همه قوانین و موازین است. حتی مخالف با روش  و منش حرفه‌ای مسلمین و ایرانی ها است؛چرا که در خود کشور آمریکا هم مسلمانان زندگی می کنند آزاد هستند و ادیان دیگر آزاد هستند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس تاکید کرد: این روش بسیار زشت دولت آمریکا را محکوم می‌کنیم ؛از مقامات سازمان ملل می خواهیم که نسبت به این مسئله ورود کنند و آزادی این خانم خبرنگار را بخواهند. وزارت خارجه ما هم باید ورود کنند،این خانم سال ها است در جمهوری اسلامی ایران زندگی می کنند، فرزند ایرانی دارند و تحت حمایت ایران هستند.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رفتاردولت آمریکا نشان می دهد  که آمریکا در بسیاری از مسائل شکست خورده است که این برخوردهای خلاف قانون و خلاف عرف را انجام می‌دهد،تصریح کرد: قطعاً اگر آمریکا با شکست مواجه نبود یک مقدار سعه صدر و تحمل بیشتری بکار می برد؛ تاثیرگذاری فرهنگ ایران بر جوانان به ویژه جوانان اروپا و همچنین افرادی مانند خانم هاشمی که روشنگری می کنند و فرهنگ بالنده ایران را بعد از ۴۰ سال تبلیغات منفی هیات حاکمه آمریکا،تبلیغ می کنند این مشکلات را برای وی ایجاد کرده است.

به گزارش خانه ملت؛ ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتر نوشت: «لازم است دولت آمریکا توضیح دهد چطور درباره مرضیه هاشمی-به عنوان خبرنگار و مادربزرگ- آنقدر خطر ترک کشور وجود دارد که ایشان بایستی تا زمان اتمام فرایند ادای شهادت مقابل هیئت منصفه دادگاه، بازداشت شود. ۵۰ سال بعد از ترور مارتین لوترکینگ، آمریکا هنوز حقوق مدنی زنان و مردان سیاه‌پوست را نقض می‌کند.»

گفتنی است،ملانی فرانکلین مجری، خبرنگار و مستندساز آمریکایی الاصل شبکه پرس تی‌وی که پس از گرویدن به دین اسلام نام مرضیه هاشمی را برای خود برگزیده است،روز یکشنبه ۱۳ ژانویه (۲۳ دی ماه) بدون اقامه هیچ دلیلی در فرودگاه «سنت لوئیس» این کشور بازداشت و به یک بازداشتگاه پلیس فدرال آمریکا «اف بی آی» در واشنگتن دی سی منتقل شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet