ایام محرم 1398
1397/11/02 14:01:11
سرویس فرهنگی
اسداللهی خبر داد:

معرفی دستگاه‌های متخلف به قوه قضاییه برای پرونده معافیت مدارس از عوارض آب و برق

معاون نظارت مجلس شورای اسلامی از معرفی دستگاه‌های متخلف به قوه قضاییه برای پرونده معافیت مدارس از عوارض آب و برق در صورت تعمد در عدم اجرای قانون خبر داد.
معرفی دستگاه‌های متخلف به قوه قضاییه برای پرونده معافیت مدارس از عوارض آب و برق معاون نظارت مجلس شورای اسلامی از معرفی دستگاه‌های متخلف به قوه قضاییه برای پرونده معافیت مدارس از عوارض آب و برق در صورت تعمد در عدم اجرای قانون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105284325861.jpg معرفی,دستگاه‌های,متخلف,به,قوه,قضاییه,برای,پرونده,معافیت,مدارس,از,عوارض,آب,و,برق Icana

غلامرضا اسداللهی معاون نظارت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به مقاومت وزارت نیرو در برابر اجرای قانون معافیت مدارس از پرداخت بهای آب، برق و گاز مصرفی که از سوی معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه این بند قانونی در بند «ی» تبصره 6 قانون بودجه سال 97 مصوب قید شده که کلیه مدارس وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه مصرفی‌آب، برق و گاز در سقف یک‌هزار میلیارد ریال و با رعایت الگوی مصرف معاف هستند، اعمال این معافیت توسط دستگاه‌های مسئول لازم الاجرا است.

اسداللهی با بیان اینکه در این مسیر هرگونه تمردی از قانون به قوه قضاییه ارجاع خواهد شد، افزود: در صورت اینکه وزارت آموزش و پرورش در این خصوص نامه‌ای از تمرد دستگاه‌های اجرایی مانند وزارت نیرو در اجرای قانون به معاونت نظارت مجلس ارائه دهد این موضوع بررسی و از طریق دیوان محاسبات موضوع پیگیری خواهد شد.

این مقام مسئول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چنانچه تخلف در این زمینه محرز شد که ایستادگی در برابر اجرای قانون تعمدی باشد، معاونت نظارت مجلس مستقلا این موضوع را به قوه قضاییه به منظور برخورد قضایی با متخلفان ارجاع خواهد شد.

غلامرضا اسداللهی غلامرضا اسدالهی

 

قانون برای همه دستگاه‌ها لازم الاجرا است

وی با بیان اینکه قانون برای همه دستگاه‌ها لازم الاجرا است و وقتی موضوعی به قانون تبدیل می‌شود همه دستگاه‌ها موظف به اجرای آن هستند، گفت: در این مورد به خصوص آموزش و پرورش می‌تواند به عنوان ذی نفع و بهره‌بردار قانون با معاونت نظارت برای اجرای قانون هماهنگی داشته باشد تا قانون به شکلی که در بودجه 97 پیش بینی شده، اجرایی شود.

معاون نظارت مجلس شورای اسلامی  تأکید کرد: رسالت معاونت نظارت مجلس، رصد و اجرای قوانین است و آنچه که تبدیل به قانون شده برای همه دستگاه‌ها لازم الاجرا است.

به گزارش خانه ملت، در بند «ی» تبصره 6 قانون بودجه آمده است که در در سال ۱۳۹۷ کلیه مدارس وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه مصرفی‌آب، برق و گاز در سقف یک‌هزار میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و با رعایت الگوی مصرف معاف می‌باشند. سقف الگوی مصرف طی دستورالعملی توسط وزارتخانه‌های نیرو، نفت و آموزش و پرورش تدوین و اجراء می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet