هدر موبایل
1397/11/02 16:42:35
سرویس فرهنگی
گرمابی خبر داد:

نامه 150 نماینده به رییس جمهور در خصوص رسیدگی به وضعیت بیمه تکمیلی فرهنگیان

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس از ارسال نامه ۱۵۰ نماینده به رییس جمهور در خصوص رسیدگی به وضعیت بیمه تکمیلی فرهنگیان خبر داد.
نامه 150 نماینده به رییس جمهور در خصوص رسیدگی به وضعیت بیمه تکمیلی فرهنگیان عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس از ارسال نامه 150 نماینده به رییس جمهور در خصوص رسیدگی به وضعیت بیمه تکمیلی فرهنگیان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100695582414.jpg نامه,150,نماینده,به,رییس,جمهور,در,خصوص,,رسیدگی,به,وضعیت,بیمه,تکمیلی,فرهنگیان Icana

حمید گرمابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت بیمه تکمیلی فرهنگیان و مشکلات به وجود آمده برای فرهنگیان گفت: از چندی پیش درکارگروه تخصصی همراه با نمایندگان معلمان در خصوص بیمه تکمیلی فرهنگیان اعتراضاتی صورت گرفت؛ در حالیکه تعداد یک میلیون نفر به همراه خانواده آنها بالغ بر 4 میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده است، اما خدمات مناسبی ارائه نمی کند.

مطالبات فرهنگیان بسیار دیر پرداخت می شود

عضو فراکسیون فرهنگیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در سال جدید، شرکت آتیه سازان حافظ نرخ دوگانه‌ای را ارائه کرده ودر طول سال گذشته و سال جاری مطالبات فرهنگیان را بعد از گذشت 8 ماه پرداخت کرده است و حتی هنگام پرداخت مطالبات از افزایش قیمت در صورت پرداخت نقدی صحبت کرده است که این وضعیت به طور قطع شرایط نامناسبی را برای فرهنگیان به وجود آورده است.

سهم دولت در بیمه تکمیلی فرهنگیان کاهش یافته است

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس افزود:  پوشش بیمه تکمیلی برای بازنشستگان و  شاغلان در آموزش و پرورش متفاوت است که این امر ایجاد مشکل می کند و برخی از خدمات؛ از جمله دندان پزشکی و عینک را تحت پوشش قرار نمی دهد و درصد سهم دولت که در گذشته درصد مناسبی بود، نیز کاهش پیدا کرده است که این عوامل فشار مضاعفی را بر فرهنگیان به وجود می آورد، چراکه این قشر جزو اقشار متوسط و آسیب پذیر جامعه هستند و نیاز به توجه ویژه دارند.

وی بیان کرد: فرهنگیان برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تکمیلی ماهانه نزدیک به 200 هزار تومان پرداخت می کنند، اما خدمات مناسبی به تبع آن دریافت نمی کنند که این عوامل دست به دست هم داد، به همراه نمایندگان معلمان و کارگروه های تخصصی نامه ای را تنظیم کرده و با هماهنگی با فراکسیون فرهنگیان و حمایت آنها ، این نامه نزدیک به 150 امضا در طی یکی دو روز گذشته رسید و به خدمت رییس جمهور محترم ارسال شد.

رییس جمهور دستورات لازم در خصوص بیمه تکمیلی فرهنگیان را صادر کند

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس خاطرنشان کرد: از رییس جمهور محترم تقاضا می شود که دستورات لازم را در خصوص وضعیت بیمه تکمیلی فرهنگیان صادر کند تا شرایط مناسبی برای فرهنگیان فراهم شده و به طور قطع باعث خواهد شد که فشار مضاعفی که بر دوش فرهنگیان است کاسته شده و به تبع آن رضایت جامعه فرهنگی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

خبرنگار علیرضا خادمی/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet