هدر اصلی
1397/11/02 17:18:55
سرویس صحن
دهمرده در تذکر شفاهی:

افغانستان نیم قرن به تعهد خود در زمینه پرداخت حقابه پایبند نبوده است

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: نابخشودنی است که سیستان و زاهدان با ۱.۵ میلیون جمعیت، صرفاً به رودخانه هیرمند وابسته باشد آن هم در حالی که افغانستان حدود نیم قرن است به پرداخت حقابه پایبند نبوده است.
افغانستان نیم قرن به تعهد خود در زمینه پرداخت حقابه پایبند نبوده است نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: نابخشودنی است که سیستان و زاهدان با 1.5 میلیون جمعیت، صرفاً به رودخانه هیرمند وابسته باشد آن هم در حالی که افغانستان حدود نیم قرن است به پرداخت حقابه پایبند نبوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901106776676814.jpg افغانستان,نیم,قرن,به,تعهد,خود,در,زمینه,پرداخت,حقابه,پایبند,نبوده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حبیب اله دهمرده  در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه 2 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار داشت: در فصل بودجه هستیم و لازم است برای جبران عقب ماندگی سیستان و بلوچستان توجه ویژه ای داشته باشیم.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آقای رئیس جمهور دستور دهید تا مصوبه خشکسالی سیستان توسط دولت اجرایی شود، نابخشودنی است که سیستان و زاهدان با 1.5 میلیون جمعیت، صرفاً به رودخانه هیرمند وابسته باشد آن هم در حالی که افغانستان حدود نیم قرن است به پرداخت حقابه پایبند نبوده است.

وی افزود: وزرا در مورد حقابه فقط قول می دهند ولی شاهد عملی نیستیم، تا کی باید شاهد گفتاردرمانی باشیم؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در زمینه آب پایدار، انتقال آب از دریای عمان، آب شرب، حقابه از افغانستان و جلوگیری از تبخیر از ظرفیت های منطقه است که باید اقدام عملی انجام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet