هدر موبایل
1397/11/02 10:18:00
سرویس استان ها
نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی :

باید بر اساس شاخص های علمی شوشتر را احیا کنیم

سهراب گیلانی گفت: باید بر اساس شاخص های علمی شوشتر را احیا کنیم چرا که مهمترین تلاش دشمن امروز به صورت زیربنایی مباحث فرهنگی است.
باید بر اساس شاخص های علمی شوشتر را احیا کنیم سهراب گیلانی گفت: باید بر اساس شاخص های علمی شوشتر را احیا کنیم چرا که مهمترین تلاش دشمن امروز به صورت زیربنایی مباحث فرهنگی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901108373712562.jpg باید,بر,اساس,شاخص,های,علمی,شوشتر,را,احیا,کنیم Icana

به گزارش خانه ملت، سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در آیین تجلیل از بازنشستگان فرهنگی شوشتر اظهار کرد: شوشتر مهد علم و فرهنگ است، به طوری که بسیاری از علمای بزرگ جهان اسلام از این شهر و دیار برخواسته اند و شوشتر در علوم مختلف سرآمد بوده است ، لذا باید بر اساس شاخص های علمی این شهر را احیا کنیم.

وی با اشاره به گردش مدیریتی در شوشتر و گتوند اذعان داشت: تلاش ما اینست که در بخش های مدیریتی افراد بومی اعم از بختیاری، عرب و شوشتری به کار گرفته شوند.

این مقام مسئول اضافه کرد: نمی پذیریم که مثل گذشته نیرویی از شهرهای همجوار در ادارات ما استخدام شود، دو سال فعالیت کند و در سال سوم به شکل های مختلف انتقالی بگیرد. 

سهراب گیلانی با تاکید بر استفاده از نیروهای بومی در سیستم مدیریتی شهرستان ادامه داد: به دنبال این هستیم که مدیریت فهیم، دلسوز، متخصص، جوان و فعال بتواند در چارچوب کاری خود، بار 20 سال عقب ماندگی شوشتر را به دوش بکشد. 

وی با بیان اینکه در همه حوزه ها کار و مطالعه شده، و همچنین مسئولان ارشد کشوری و استانی با سفر به این شهرستان از ضرورت رسیدگی مطلع شده اند افزود: در سال 96 هنگامی که زنگ مدارس به صدا درآمد 260 کلاس بدون معلم بود، 500 نیروی آموزشی کم داشتیم. نزدیک به یکصد مدرسه در حال تخریب بود و یا کمبود داشتیم که همه اینها یکروزه اتفاق نیفتاده و نتیجه سالها انباشت مشکلات است. 

گیلانی یادآور شد:  نباید دانش آموزان ما سکولار تربیت شوند. زیرا که در حال حاضر نظام آموزشی ما هم مدارس و هم دانشگاه ها از نظر کیفیت تربیتی ضعیف عمل می کنند.

وی در جمع معلمان بازنشسته گفت: من انتظار دارم در آموزش و پرورش به کیفیت آموزش و همینطور به پرورش اهمیت داده شود. چرا که مهمترین تلاش دشمن امروز به صورت زیربنایی مباحث فرهنگی است. 

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی خطاب به معلمان خاطرنشان کرد: شما معلمان عزیز بعنوان افراد دانا و راهنمای جامعه باید روشنگری کنید؛ نگویید که بازنشسته ایم؛ تعهدات اجتماعی و فرهنگی، بار مسئولیتی است که هیچ گاه از روی دوش ما پایین نخواهند آمد. 

وی در پایان از حضرت آیت الله موسوی جزایری و آیت الله سیستانی بخاطر همکاری در احداث و نوسازی تعدادی از مدارس در شهرستان و روستاهای اطراف تشکر کرد و از احداث ۷ واحد آموزشی توسط خیرین خبر داد و گفت: امیدواریم که مشکلات شهرستان با همکاری و همدلی مردم و مسئولان مرتفع گردد.

پایان پیام/

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet