هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو هیات رییسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تشریح کرد:

دایره اختیارات مجمع تشخیص مصلحت نظام در موضوع اختلاف نظر بین مجلس و شورای نگهبان درباره CFT چقدر است

سرویس دیگر رسانه‌ها
رحیمی جهان آبادی با اشاره به اصرار مجلس بر مصوبه خود درباره‌ لایحه CFT و ارجاع آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع در جایگاه قانون گذاری نیست و فقط می‌تواند راجع به اختلافات مجلس و شورای نگهبان اعلام نظر کند و لوایح و طرح‌های اجرایی را رد یا تایید کند.
چهارشنبه 3 بهمن 1397 ساعت 15:00
دایره اختیارات مجمع تشخیص مصلحت نظام در موضوع اختلاف نظر بین مجلس و شورای نگهبان درباره CFT چقدر است رحیمی جهان آبادی با اشاره به اصرار مجلس بر مصوبه خود درباره‌ لایحه CFT و ارجاع آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع در جایگاه قانون گذاری نیست و فقط می‌تواند راجع به اختلافات مجلس و شورای نگهبان اعلام نظر کند و لوایح و طرح‌های اجرایی را رد یا تایید کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201811109239466940.jpg دایره,اختیارات,مجمع,تشخیص,مصلحت,نظام,در,موضوع,اختلاف,نظر,بین,مجلس,و,شورای,نگهبان,درباره,CFT,چقدر,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،  جلیل رحیمی جهان آبادی عضو هیات رییسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که مجمع تشخیص مصلحت نظام با تایید لایحه CFT مجلس را همراهی کند.

وی با اشاره به اصرار مجلس بر مصوبه خود درباره‌ لایحه CFT و ارجاع آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع در جایگاه قانون گذاری نیست و فقط می‌تواند راجع به اختلافات مجلس و شورای نگهبان اعلام نظر کند و لوایح و طرح‌های اجرایی را رد یا تایید کند.

وی اضافه کرد: به نظر من مجلس کار خود را انجام داده، آنچه نظر ما بوده بیان کردیم؛ شورای نگهبان هم کار خود را کرده حالا مجمع تشخیص باید به شرایط واقعی و اجرایی کشور دقت کند و کار کارشناسی دقیقی انجام دهد.

نماینده مردم تربت جام و تایباد و باخرز در مجلس با بیان این که مصوبه مجلس درباره‌ CFT نظر اجماعی بین مجلس و دولت بوده، تاکید کرد: ما نظر دولت و وزرا را در بخش‌های مختلف گرفتیم امیدواریم همین اتفاق در مجمع تشخیص بیفتد و خروجی مجمع نیز اجماعی باشد. البته با توجه به ترکیب مجمع امیدواریم این اتفاق مثبت بیفتد و تصمیمی گرفته شود که به نفع نظام باشد. زیرا ترکیب حقیقی و حقوقی و تصمیمات مجمع نشان می‌دهد که عموما این تصمیمات عقلانی و کارشناسی است و ان‌شاءالله مجلس را همراهی کند.

رحیمی درباره‌ی ضرورت پیوستن به FATF گفت: کلیت نظام باید در این باره به اجماع برسد. زیرا این کار یک قوه نیست و باید اجماعی در نظام در این زمینه انجام شود و بعد می‌توانند از ارکان مختلف مثل مجلس هم کمک بگیرند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد:‌ ما در فضای بین‌المللی باید با حفظ منافع خود و آرمانهای انقلاب اسلامی به گونه‌ای عمل کنیم که به دست خود، خودمان را در تنگنا قرار ندهیم. ضمن این که آسیب پذیری در مقابل نهادها و قراردادهای بین‌المللی را باید با دقت رصد کنیم اما نباید با تحلیل‌های نادرست شرایطی را ایجاد کنیم که دچار خود تحریمی شویم. و فشار تحریم‌ها علیه ما بیشتر شود و به ما آسیب بزند.

جلیل رحیمی جهان آبادی

 

به گزارش ایسنا رحیمی در پایان گفت: برخی از تبلیغات در سطح جامعه علیه برخی از قراردادهای بین‌المللی حرفشان درست است ولی ما را در شرایطی قرار می‌دهد که نمی‌توانیم تصمیم واقع گرایانه بگیریم و به دست خود، خود را در تنگنا و فشار بیشتر قرار می‌دهیم. در مورد لایحه CFT هم کار کارشناسی در مجلس انجام شد و به نظر من تصمیم مجلس نیز عاقلانه و کارشناسی بود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000