ایام محرم 1398
1397/11/05 01:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رییس کمیته بین الملل کمیسیون حقوقی مجلس تشریح کرد:

مناسبات آینده ایران و لهستان با توجه به برگزاری اجلاس ورشو چگونه خواهد بود

رحیمی جهان آبادی مناسبات آینده ایران و لهستان با توجه به برگزاری اجلاس ورشو تشریح کرد.
مناسبات آینده ایران و لهستان با توجه به برگزاری اجلاس ورشو چگونه خواهد بود رحیمی جهان آبادی مناسبات آینده ایران و لهستان با توجه به برگزاری اجلاس ورشو تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/106565.jpg مناسبات,آینده,ایران,و,لهستان,با,توجه,به,برگزاری,اجلاس,ورشو,چگونه,خواهد,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،  جلیل رحیمی جهان آبادی رییس کمیته بین الملل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن برگزاری نشست لهستان توسط آمریکا گفت: این موضوع هم نقض آشکار حقوق بین‌الملل و هم نقض منع دخالت در امور داخلی کشورهاست، وزارت امور خارجه باید قاطعانه با لهستان برخورد کند.

جلیل رحیمی جهان آبادی

 

وی درباره اجلاس ضدایرانی لهستان که قرار است در هفته‌های آتی توسط آمریکا برگزار شود، گفت: هنگامی که آمریکایی ها از برجام خارج شدند این توقع را داشتند که کشورهای اروپایی به آن‌ها بپیوندند و از آن‌ها حمایت کنند، اما آمریکا شاهد این بود که اروپایی ها همکاری نکردند و در تقابل با ایران تنها شده‌اند و نمی توانند یک اجماعی را علیه ایران در اروپا ایجاد کنند. بنابراین آن ها با برگزاری نشست لهستان قصد دارند قدرت های درجه دو و سه اروپا را به بازی بگیرند و نقش کشورهایی مانند آلمان و فرانسه را در این خصوص کمرنگ کنند و همچنین یک اجماع جدیدی را به بهانه مسائلی همچون تروریسم، مسائل موشکی و حقوق بشر علیه ایران ایجاد کنند.

وی افزود: صهیونیست ها و منافقین هرچند یکبار آتش طرح این موضوع ها را فراهم می‌کنند و همچنین هرچند یکبار هم یکسری اطلاعات دروغین را علیه ما منتشر می‌کنند، آن ها قصد دارند با ارائه اطلاعات نادرست یک اجماع علیه ایران ایجاد کنند و ایرانی ها را گوشه رینگ قرار دهند. آن ها قصد دارند از اینگونه اجماع ها استفاده کنند تا بتوانند آلمان، فرانسه و برخی کشور های دیگر را مجددا با خود همراه کنند.

رییس کمیته بین الملل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من فکر می کنم آمریکایی ها در این خصوص خیلی موفق نخواهند بود، تصریح کرد: اروپا در مسئله برجام شاهد صداقت و پایبندی ایران و در چارچوب آژانس بودن فعالیت اتمی ایران بود. اروپایی ها به این موضوع هم که آمریکایی ها فراتر ار قانون حقی برای خود قائلند و با گردن کلفتی قائله را به هم زده‌اند آگاه است. بعید می دانم اروپا با زورگویی ترامپ بخواهد اجماعی علیه ایران ایجاد کند، منتها از سوی منافقین، صهیونیست ها و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس شیطنت هایی انجام می شود آن ها قصد دارند ایران را به عنوان کشوری مشکل دار در حوزه حقوق بشر و فعالیت موشکی جلوه دهند، همچنین یکسری از گروه ها و شکست خورده های فراری خارج از کشور همانند سلطنت طلب ها و منافقین یا گروه های کوچک پراکنده دیگر با برگزرای میتینگ هایی که با حمایت برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس برگزار می‌شود قصد دارند خود را به عنوان آلترناتیو یا جایگزین جمهوری اسلامی نشان دهند.

رحیمی تاکید کرد: تمام این موضوع ها ظرف این سال ها شکست خورده است، اروپا هم به آمریکایی ها پاسخ نه خواهد گفت، منافع اروپا اینگونه ایجاب می‌کند که راه خود را از این رفتارهای غیرعقلانی و غیر منصفانه آمریکا جدا کند چرا که اروپایی ها احساس می‌کنند که ممکن است با دنباله روی از ترامپ خود را غرق کنند.

وی ادامه داد: اکنون ما شاهد یک تشتت وسیع در دستگاه حاکمیتی آمریکا هستیم، بیش از ۲۰ روز است که دولت آمریکا به حالت نیمه تعطیل درآمده است، این نشان می‌دهد که اکنون آمریکا در ضعیف ترین و بدترین شرایط خود به سر می‌برد، اکنون انزوای سیاسی و انزوای بین المللی آمریکایی ها را رنج می‌دهد.

به گزارش ایسنا رئیس کمیته بین الملل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در تحلیل مناسبات آینده ایران و لهستان تصریح کرد: وزارت امورخارجه ما باید با جدیت و قاطعیت با لهستانی ها صحبت کند، اگر هم نیاز است باید روابط خود را با لهستان محدود کنیم چرا که دلیل ندارد که کشوری میزبان جلسه ای باشد که آن جلسه علیه کشور دیگری برگزار شود و بخواهد در امور داخلی کشور دیگر دخالت کند، این موضوع هم نقض آشکار حقوق بین الملل و همچنین نقض منع دخالت در امور داخلی کشورهاست، وزارت امور خارجه باید قاطعانه با لهستان برخورد کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet