هفته دفاع مقدس
1397/11/05 09:10:03
سرویس اجتماعی
۴۰سالگی انقلاب:

بعد از انقلاب دانش فنی در ایران بومی شده است

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس شورای اسلامی معتقد است: بسیاری از فعالیت‌های مربوط به دانش فنی در ایران بومی شده و در صدور فنی مهندسی نیز رشد پیدا کردیم.
بعد از انقلاب دانش فنی در ایران بومی شده است نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس شورای اسلامی معتقد است: بسیاری از فعالیت‌های مربوط به دانش فنی در ایران بومی شده و در صدور فنی مهندسی نیز رشد پیدا کردیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201901105124989808.jpg بعد,از,انقلاب,دانش,فنی,در,ایران,بومی,شده,است Icana

 علی‌اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه بعد از انقلاب در زمینه‌های مختلف مدیریتی، رفتاری، اداری و اقتصادی رشد قابل توجهی داشتیم گفت: در حوزه آموزشی به ویژه در تعداد دانشجو و گسترش دانشگاه‌ها در سراسر کشور می‌تواند یک مبنا از نظر آماری برای افرادی باشد که به دنبال مقایسه دستاوردهای انقلاب هستند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس افزود: همچنین میزان مشارکت مردم در اقتصاد ملی رشد قابل توجهی داشته به طوری‌که بسیاری از پروژه‌هایی که به عنوان خدمت برای مردم است، با مشارکت و یا سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شده و این به معنای واقعی رعایت قانون اصل 44 است یعنی آن کاری که مردم می‌توانند انجام دهند را دولت انجام ندهد و کاری که روی زمین مانده را دولت انجام دهد.

از خام فروشی باید جلوگیری شود

وی تصریح کرد: در زمینه مدیریتی نیز در حال حاضر بیش از 100 هزار مدیر در سطوح مختلف استانی و شهرستانی، کارهای ستادی، اجرایی، ملی، بخش دولتی و بخش خصوصی وجود دارد که یک نقطه قوتی است و در زمینه فعالیت‌های استان‌های مختلف بر اساس ظرفیت‌هایی که در بخش‌های کشاورزی و صنعتی داشتند، رشد قابل توجهی کرده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فرآوری مواد اولیه باید صورت گیرد و از خام فروشی خودداری شود، ادامه داد: در دانش فنی معتقد هستم که بسیاری از فعالیت‌های مربوط به دانش فنی در ایران بومی شده است. در حال حاضر در زمینه سیمان تقریبا در تولید و دانش فنی خودکفا شده‌ایم از طرف دیگر در صدور فنی مهندسی نیز رشد پیدا کردیم.

بسیاری از خدمات فنی مهندسی را صادر می‌کنیم

یوسف نژاد با بیان اینکه بسیاری از خدمات فنی مهندسی را صادر می‌کنیم تصریح کرد: درحال حاضر سازندگان کارخانجات مختلف از جمله در زمینه سیمان در کشورهای دیگر سرمایه‌گذاران ایرانی سرمایه‌گذاری کرده و برای آن زمان می‌گذارند و دانش فنی را انتقال می‌دهند.

وی اظهار داشت: در حوزه دموکراسی رشد قابل توجهی پیدا کردیم. تمام ارکان کشور در زمینه اجرایی مثل ریاست جمهوری، مجلس و مدیران چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم از جانب مردم انتخاب می‌شوند به عنوان مثال ریاست جمهوری، مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی و یا شوراهای اسلامی مستقیم از طریق مردم انتخاب می‌شوند و نهادهای دیگر نیز از جانب قوه مجریه برگزیده می‌شوند.

انجمن‌های تخصصی شناسنامه‌دار در ایران رشد قابل توجهی پیدا کرده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس عنوان کرد: توجه به تشکل‌های تخصصی در جمهوری اسلامی رشد پیدا کرده یعنی انجمن‌های تخصصی شناسنامه‌دار در ایران رشد قابل توجهی پیدا کرده شاید قبل از انقلاب تعداد محدودی داشتیم اما بعد از انقلاب سازمان خصوصی‌سازی، سازمان نظام مهندسی معدن، سازمان نظام مهندسی کشاورزی، سازمان‌های دیگری که به عنوان اتاق اصناف و اتاق تعاون شکل گرفته است همگی بعد از انقلاب اسلامی ایجاد شده است.

فعالیت 110 هزار نفر در شوراهای اسلامی سراسر کشور

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: اکنون بیش از 110 هزار نفر در شوراهای اسلامی در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند و باری از دوش اقتصاد دولت برداشتند و به عنوان موتور محرکه‌ای در سطح استان‌ها  و شوراهای شهرستان و روستاها هستند. اگر بخواهیم دقت کنیم کارهای بسیار مهمی در کشور شکل انجام شده است که از لحاظ اعداد و ارقام کاملا قابل دفاع است.

اگرچه مردم گلایه‌های به حقی دارند اما در مجموع به نظام، انقلاب و کشور خود پایبند هستند

یوسف نژاد افزود: بعد از انقلاب چند کار اصلی و اساسی انجام شده است. اولین کار مهم بی‌سابقه در سراسر دنیا، انقلابی بود که مردم انجام دادند، انقلابی دینی و با پشتوانه مردمی و رهبری امام راحل. کار دوم که با حمایت مردم انجام شده اداره کردن جنگ بود. کار سوم سازندگی و اداره کشور در برابر تهاجم بیگانگان از همه نظر بوده و مردم ایستادگی و مقاومت کردند و به خودباوری رسیدند. درحال‌حاضر اگرچه مردم گلایه‌های به حقی دارند اما در مجموع به نظام، انقلاب و کشور خود پایبند هستند و حس می‌کنند که چه اتفاقات مهمی افتاده است.

رنکینگ خوبی در حوزه ورزشی در دنیا کسب کردیم

نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به پیشرفت‌های ورزشی کشور تصریح کرد: اگر بخواهیم در زمینه کسب مدال صحبت کنیم باید گفت که در بسیاری از رشته‌ها قبل از انقلاب هرگز مدالی نداشتیم و حضور ایران کمرنگ بود اما اکنون حضور پررنگی در مسابقات منطقه‌ای و المپیک داشته و مدال‌های بسیاری کسب کردیم و از نظر رنکینگ رتبه خوبی در دنیا بدست آوردیم و در بسیاری از رشته‌ها مثل کشتی، کاراته، فوتبال و ورزش‌های رزمی صاحب عنوان هستیم.

سرمایه‌گذاری مردم برای ورزش عمومی، همگانی و قهرمانی در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها رشد قابل توجهی پیدا کرده است

وی ادامه داد: زیرساخت‌های ورزشی تغییر قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده و سرمایه‌گذاری مردم برای ورزش عمومی، همگانی و قهرمانی در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها رشد قابل توجهی پیدا کرده است. دخالت بخش خصوصی در اداره ورزش و تربیت ورزشکاری که سازمان یافته در بُعد همگانی و قهرمانی کاملا مشهود است.

یوسف نژاد گفت: همچنین تعداد بسیاری از سرمایه‌های کشور در زمینه ورزش چه از نظر مدیریتی و چه از نظر ورزشکار بودن الان به عنوان لژیونر در دیگر کشورها مشغول به فعالیت هستند و به صدور ورزشکار نیز پرداختیم یعنی در تیم ملی فوتبال کسانی هستند که ایرانی بوده و در خارج از کشور فوتبال بازی می‌کنند و این نقطه قوت است.

رغبت بخش خصوصی برای ورود به ورزش

یوسف نژاد عنوان کرد: اداره تیم‌های ورزشی توسط بخش خصوصی نیز مورد توجه است چراکه بخش خصوصی بسیار راغب است تا در این زمینه ورود پیدا کند. ارتقاء سطح مدیریتی در ورزش به ویژه در سازمان تربیت بدنی و سازمان ورزش و جوانان ایجاد شده است. در زمینه ورزشی ذائقه و ذهنیت عمومی نیز تایید می‌کند که ترقی قابل توجهی داشتیم.

رشد قابل توجهی در زمینه مطبوعات داشتیم

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت‌ها در حوزه فرهنگی تصریح کرد: در زمینه مطبوعات تعداد روزنامه‌هایی که قبل از انقلاب انتشار پیدا می‌کرد بسیار کم بود اما اکنون در سطح آموزش خبرنگار رشد پیدا کرده از طرف دیگر روزنامه‌ها و مجلات تخصصی بسیاری منتشر شده و به نظر من در زمینه مطبوعات رشد قابل توجهی داشتیم./

پایان پیام   

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet