هدر اصلی
1397/11/04 13:14:00
سرویس اجتماعی
خضری:

اجرای طرح تحول سلامت نیازمند مدیریت صحیح منابع مالی است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: مهمترین موضوع در حوزه سلامت مدیریت منابع مالی است و برای رسیدن به امر مهم نیازمند ریل‌گذاری و زیرسازی مناسب هستیم.
اجرای طرح تحول سلامت نیازمند مدیریت صحیح منابع مالی است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: مهمترین موضوع در حوزه سلامت مدیریت منابع مالی است و برای رسیدن به امر مهم نیازمند ریل‌گذاری و زیرسازی مناسب هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201809105125336381.jpg اجرای,طرح,تحول,سلامت,نیازمند,مدیریت,صحیح,منابع,مالی,است Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت بیمه‌های همگانی گفت: بیمه‌های فراگیر جزو اولین ماده‌های برنامه ششم توسعه قرار داشت تا در همان سال اول اجرایی شود. این طرح توسط مجموعه دولت یازدهم در سال 93 اجرایی شد و در طول آن 11 میلیون و 400 هزار نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، اما حدود 5 میلیون نفر آنها همپوشانی بیمه‌ای داشتد. 

بیمه حلقه واسط بین بیماران و پزشکان است

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از مشکلات کشور در حوزه سلامت همپوشانی‌های بیمه‌ای است. عمق و کیفیت اجرای بیمه‌ همگانی بسیار مهم است چرا که باید حلقه واسطه  بین بیماران و پزشکان باشد.

وی افزود: پیش‌زمینه و زیرسازی بیمه همگانی در بسیار از کشورهای پیشرفته جهان بر پایه دو اصل اساسی تعریف می‌شود و آن پزشک خانواده و راهنمای بالینی است، بنابر این در هیچ کجای دنیا فردی با یک دفترچه بیمه به 10 پزشک مراجعه نمی‌کند و در عین حال از ده‌ها نوع آزمایش و عکسبرداری، سی تی اسکن و دارو نیز استفاده کند و هزینه همه آنها بر عهده بیمه‌ها باشد، این شیوه در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: در همه کشور‌های دنیا 400 تا 2500 نفر زیر مجموعه یک پزشک خانواده دوره‌دیده و متخصص قرار می‌گیرند،اما ما از سال 84 پزشک خانواده را مطرح کردیم اما تا کنون برای تربیت پزشک خانواده هیچ اقدامی نکرده ایم. 

طرح تحول سلامت بدون پزشک خانواده، بیمه یک پارچه وگایدلاین ناقص است

خضری بیان اینکه طرح تحول سلامت بدون پزشک خانواده وگ ایدلاین یا راهنمای بالینی ناقص هست،گفت:  هر طرحی باید درست و در طول زمان اجرا شود. اجرای طرح تحول سلامت در کشورهای موفق دنیا بین ۱۵ تا ۱۸ سال طول کشید اما ما در عرض ۱۸ ماه به صورت شتاب زده و ناقص اجرا کردیم. باید زمان و اعتبار به این طرح تحول بدهیم و درطول مسیر اصلاح و نواقصش را رفع کنیم در این صورت است که به نتیجه خواهیم رسید.

حوزه سلامت کشور نیازمند مدیریت صحیح منابع مالی است

خضری ضمن تایید صحبت‌های سعید نمکی سرپرست وزارت بهداشت و درمان  در خصوص وضعیت بیمه‌های همگانی گفت: ایشون فردی کاردان  در حوزه بهداشت و درمان  و توانمند در حوزه بودجه است.  مهمترین موضوع در حوزه سلامت مدیریت منابع مالی است و برای رسیدن به امر مهم نیازمند ریل‌گذاری و زیرسازی مناسب هستیم و بی تردید از عهده ایشان بر می‌آیید. /

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet