ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1397/11/03 16:12:07
سرویس اقتصادی
مرادی:

افزایش قیمت گوشت متاثر از رها شدن بازار است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید مدیریت و نظارتی بر بازار وجود ندارد و ارز دولتی به کالاهای اساسی اختصاص پیدا نمی کند.
افزایش قیمت گوشت متاثر از رها شدن بازار است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید مدیریت و نظارتی بر بازار وجود ندارد و ارز دولتی به کالاهای اساسی اختصاص پیدا نمی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/48080.jpg افزایش,قیمت,گوشت,متاثر,از,رها,شدن,بازار,است Icana

منصور مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش قمیت گوشت قرمز به بیش از 90 هزار تومان، گفت: در حالی شاهد افزایش نرخ گوشت قرمز هستیم که دولت ارز 4 هزار و 200 تومانی  برای کالاهای اساسی در نظر گرفته است، به نظر می رسد توزیع ارز دولتی تاثیری بر تعادل و کنترل قیمت در بازار ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه گرانی تنها مختص گوشت قرمز نیست، بیان داشت: تمام فرآورده های دامی روزانه شاهد افزایش قیمت هستند این در حالی است که دولت مدعی است برای مدیریت بازار و برای اینکه به معیشت مردم خدشه ای وارد نشود ارز ترجیحی به کالاهای اساسی می دهد که مردم اثر این توزیع ارز را در سفره هایشان احساس نمی کنند.

منصور مرادی

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه توزیع دلار دولتی برای تهیه کالاهای اساسی مدیریت نمی شود، اظهار داشت: مشخص نیست ارز 4 هزار و 200 تومانی که کالاهای اساسی داده می شود به دست چه کسانی می رسد و آیا آنها کالای اساسی مدنظر را خریداری می کنند یا این ارز صرف خرید کالاهایی می شود که برای جامعه ضرورتی ندارد.

وی تاکید کرد: افزایش قیمت گوشت قرمز به دلیل رها شدن بازار و نبود مدیریت بر فعالیت اقتصادی بازار است، در شرایطی که مردم تحت فشار اقتصادی هستند ارز دولتی که به سختی تهیه می شود در اختیار عده ای قرار می گیرد که با رانت آنها حیف و میل می کنند.

کاهش نرخ دلار مردم را خوشحال نکرد

مرادی درادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه کاهش قیمت دلار باعث خوشحالی مردم نشده است، بیان داشت: قیمت اجناس کالا با گرانی دلار افزایش یافته است، اما با روند کاهشی دلار، قیمت سایر کالاها نه تنها کاهش پیدا نکرد، بلکه روند گرانی آنها ادامه دارد، این موضوع به دلیل نبود مدیریت بر بازار است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: مردم از کاهش نرخ دلار خوشحال نشده اند چرا که مشکلات معیشتی شان با روند کاهشی ارز کمرنگ نشده است و همچنان کالاها و اجناس را با قیمتی به ارزش ارز 17 هزار تومان خریداری می کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعزیرات حکومتی عهده دار نظارت و کنترل بازار است اما در این زمینه شاهد ضعف هایی هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet