هدر موبایل
1397/11/07 10:43:57
سرویس سیاسی
کوهکن:

فعالیت‌های انتخاباتی در قالب احزاب بدون ایراد است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر ارتقاء و تقویت احزاب، گفت: فعالیت‌های انتخاباتی در قالب احزاب ایرادی ندارد اما رسانه‌ای کردن فعالیت‌ها پیش از موعد قانونی نادرست و آسیب رسان است.
فعالیت‌های انتخاباتی در قالب احزاب بدون ایراد است عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر ارتقاء و تقویت احزاب، گفت: فعالیت‌های انتخاباتی در قالب احزاب ایرادی ندارد اما رسانه‌ای کردن فعالیت‌ها پیش از موعد قانونی نادرست و آسیب رسان است. https://cdn.icana.ir/d/019/43224.jpg فعالیت‌های,انتخاباتی,در,قالب,احزاب,بدون,ایراد,است Icana

محسن کوهکن ریزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با تاکید بر اینکه انتخابات و فعالیت‌های زود هنگام که مخاطبانش مردم باشند، آسیب زا است، گفت: برخی از فعالیت‌های انتخاباتی مرتبط و مستقیم با مردم نیست. افراد در احزاب و در شورای مرکزی حزب‌های خود جلساتی را برگزار تا در مورد چگونگی ورود به انتخابات تصمیم گیری کنند این نوع فعالیت از هم اکنون بدون مانع است.

فعالیت‌های انتخاباتی در قالب احزاب بدون ایراد است

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: فعالیت انتخاباتی در قالب احزاب و تدارک و تدبیر برای حضور در انتخابات بدون ایراد است اما رسانه‌ای کردن این مباحث درست نیست.تجربه عملی نشان داده این اقدامات سبب کاهش کیفیت کار و کاهش پاسخگویی کاندیداها می‌شود،به ویژه اینکه مخاطبان این فعالیت‌ها مردم باشند.

کوهکن در ادامه شیوه انتخاباتی جمهوری اسلامی ایران را یادآور شد و اظهار داشت: در اکثر کشورها حاکمیت و احزاب فضای انتخابات را مدیریت می‌کنند، در کشور ما عدم وجود احزاب قدرتمند موجب بروز مشکلاتی شده است، هرچند حزب‌های متعدد از وزارت کشور مجوز دریافت کردند اما فعالیت حزبی به معنای قانونی نداریم.

ورود برخی افراد به عرصه انتخابات بر اساس تکلیف شرعی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر در تمام کشورهای دنیا چیزی تحت عنوان "تکلیف شرعی" نداریم، در حالی که در ایران برخی افراد برای انتخابات مجلس، شورا یا ریاست جمهوری احساس تکلیف شرعی می‌کنند. در این حالت فرد دیگری یا حزبی از این افراد برای حضور در انتخابات درخواست نداشته اما فرد به این جمع بندی رسیده تا در انتخابات حضور پیدا کند.

خلاء فعالیت‌های حزبی سبب برگزاری انتخابات پرهزینه شده است

وی ادامه داد: این موضوع نیز به فعالیت‌های زودهنگام یا نابه هنگام انتخابات دامن می‌زند، متاسفانه ما انتخابات پر هزینه‌ای برای نظام برگزار می‌کنیم. در کشور ما گاها برای یک حوزه انتخابیه که یک نماینده می‌خواهد، 80 نفر ثبت نام می‌کنند. از این رو در بررسی صلاحیت چند ده هزار نفر با شرایط سخت و پیچیده مواجه می‌شویم که این موضوع به دو طرف آسیب می‌زند.

تقویت احزاب راهکار ساماندهی فعالیت‌های انتخاباتی

کوهکن در توضیح راهکار مشکلات مذکور، گفت: وجود احزاب قدرتمند و موثر در کشوری که هر دو سال یکبار انتخابات دارد، ضروری است تا فعالیت های حزبی به کمک انتخابات بیایند. وقتی یک حزب برای کل کشور کاندیدا معرفی می‌کند، باید اصالت را به شخص ندهد.

وی افزود: حزب قدرتمند اصالت را به برنامه افراد می‌دهد، حزب برای یک یا دو نفر خود را با حاکمیت درگیر نمی‌کند. تبعات، تنش و اعتراضات در مورد صلاحیت‌ها رخ نمی‌دهد زیرا حزب افراد قوی را معرفی می‌کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در صورت وجود احزاب قدرتمند و موثر توافق برای فعالیت‌ها انجام می‌شود تا زمان شروع فعالیت‌ها و تبلیغات بیرونی و درونی حزب مشخص و تاثیرگذار باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet