هدر موبایل
1397/11/05 15:13:30
سرویس اقتصادی
نوری مطرح کرد؛

ممنوعیت صادرات دام زنده سبب افزایش قاچاق شده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: دامدار قاچاقچی نیست بلکه این دلال است که دام را از دامدار خریده و به نحوی از کشور خارج می کند.
ممنوعیت صادرات دام زنده سبب افزایش قاچاق شده است عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: دامدار قاچاقچی نیست بلکه این دلال است که دام را از دامدار خریده و به نحوی از کشور خارج می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108276357573.jpg ممنوعیت,صادرات,دام,زنده,سبب,افزایش,قاچاق,شده,است Icana

سید راضی نوری؛ عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتکو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص قاچاق دام زنده گفت: قاچاق دام یک زنگ خطر برای کشور است. این عمل هدفدار است و به جای اینکه دام نر معامله شود دام ماده را معامله می کنند.

دست های پنهان پشت پرده در قاچاق دام زنده

وی با تاکید براینکه دست های پنهان پشت پرده در این موضوع آشکار است و متذکر می شوم که این یک حیله و نیرنگ برای خرید و فروش دام و خروج دام ماده از کشور است و این امر سبب ضربه به دامداری در آینده ای نزدیک می شود.

با ادامه خروج دام  ماده از کشور  تولید دام به مشکل برخورده  و زاد و ولد نخواهیم داشت

وی ادامه داد: باید با وسواس خاصی این موضوع بررسی شود و دستگاه های نظارتی باید موضوع قاچاق را جدی گرفته و پیگیری کنند زیرا در صورتی که دام ماده از کشور خارج می شود بدین معناست که در تولید دام به مشکل برخواهیم خورد و زاد و ولدی نخواهیم داشت.

قاچاق دام زنده

 

نوری با درخواست از وزارت جهاد کشاورزی،گمرکات، ستاد مبارزه با قاچاق، نیروی انتظامی و تمام ارگان های زیربط برای ورود به این موضوع افزود: دام به ویژه دام ایرانی از لحاظ طعم که خاص است و هم مقدار چربی کم آن که عوارض بد کمی بر بدن می گذارد سبب ترغیب قاچاقچیان برای خروج دام از کشور می شود.

نهاده های دامی شامل ارز 4200 هستند

عضو کمیسیون کشاورزی بیان کرد: نهاده هایی که برای دام استفاده می کنند با ارز 4200تهیه شده ولی قاچاقی که توسط مافیا انجام می شود باعث گرانی در تغذیه دامی شده و تمام اینها برنامه ای برای انجام قاچاق است.

وی خروج غیررسمی دام از کشور را یکی از دلایل گرانی گوشت عنوان کرد و افزود: دامدار، قاچاقچی نیست بلکه این دلال است که دام را از دامدار خریده و به نحوی از کشور خارج می کند.

نوری گفت: دولت بر اساس میزان عرضه و تقاضایی که در کشور است جلو صادرات را گرفته است و این تصمیم دولت نیز در قاچاق دام تاثیرگذار است ولی با این حال  باید مجاری خروجی را بررسی و اجازه خروج دام را به دیگر کشورها ندهیم.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet